توصیه شهردار شیراز به شهرداران مناطق 11 گانه

توصیه شهردار شیراز به شهرداران مناطق 11 گانه
   

راستین آنلاین:به اعتقاد کارشناسان شهری زندگی شهری زمانی به اوج خود می‌رسد که شهر در خدمت انسان باشد نه در خدمت اتومبیل؛ به این ترتیب شهر و شهروند در جایگاه و نقش بایسته خود قرار می‌گیرند و زمینه حضور مردم در فضاهای شهری فراهم می‌شود.

درحالیکه به اعتقاد برخی از این کارشناسان نتیجه آنچه در یک دهه گذشته بواسطه توسعه و تکثیر پل،روگذر وزیر گذر هاو...در شیراز به وقوع پیوسته تحت ثأثیر قرار دادن شهر توسط سواره راه ها بوده است،شورای پنجم و شهردار منتخبش  با شعار انسان محوری پای در کارزار مدیری شهری گذاشتند.
گرچه در این دوسال برخی معتقدند شورا و شهردار نتوانسته اند آنطور که باید و شاید جامه عمل بر تز دهان پرکن خود بپوشانند،اما حالا حیدراسکندرپور می گوید اقتتاح فاز 2 بوستان بعثت گام جدی دیگری از سوی شهرداری در راستای تحقق ایده انسان محوری در اداره شهر شیراز است.
 او وجود مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری، زمین والیبال، بسکتبال، پارکور، تنیس خاکی، تنیس روی میز و محوطه ورزش صبحگاهی در این بوستان را سندی برتصدیق ادعای خود می داند و معتقد است این پروژه ترکیبی از کاربری های ورزشی، فرهنگی و فضای سبز است.
شهردار شیراز در مراسم افتتاح فاز2 بوستان بعثت که با اعتبار 63 میلیارد تومان و  با حضور تعدادی از اعضای شورای شهر انجام شد،ازعزم خود برای احداث چنین بوستانی در نقاط مختلف شهر گفت و صراحتا اعلام کرد که به  شهرداران مناطق مختلف شیراز گفته است  که در هر یازده منطقه با توجه به ظرفیت های موجود نیز پروژه ای با کاربری های مختلف مانند فاز دو پارک بعثت احداث کنند. 
او در این مراسم البته این موضوع را نیز خاطر نشان کرد که  مسیر دوچرخه سواری کوهستان در محدوده شهرداری منطقه 6 و مسیر دوچرخه سواری حاشیه رودخانه خشک در محدوده مناطق هفت و 11 از جمله پروژه های ورزشی – تفریحی در حال اجرای شیراز است. 
 حالا و در شرایطی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان حوزه شهری ،وقتی برنامه های موزون منطبق با مبانی انسانی اندیشیده شود، شهر و در پس آن مدیریت شهری رشد خواهد  داشت باید دید شهردار شیراز درادامه تلاش برای تحقق برنامه هایی که از آنها به عنوان برنامه انسان محور یاد می کند موضوع مناسب سازی فضاهای شهری اعم از معابر، پیاده راه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس، اماکن عمومی و... را نیز  در اولویت جدی کارهای خود قرار می دهد یا باید به همان توصیه اش به شهرداران مناطق مبنی بر ساخت پروژه هایی نظیر آنچه در بوستان بعث اتفاق افتاده بسنده کرد.
انتهای پیام /  101
405 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 09 شهریور 1398 21:06
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا