تاکید استاندار فارس بر لزوم رعایت اخلاق سیاسی

راستین آنلاین :در شرایطی که با درپیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و شکل گیری گروه ها وفعال شدن دوباره احزاب برای حمایت از کاندیداهای خود فضای استان به سمت سیاسی ترشدن بیش ازپیش سوق داده می شود،حالااستاندار فارس به عنوان نماینده سیاسی دولت دراستان فارس سکوت راشکسته و نسبت به رعایت اخلاق سیاسی در استان هشدار می دهد.

عنایت الله رحیمی در شورای اداری شهرستان خرمبید با بیان این که تلاش مدیران برای حل مشکلات مردم بیش از گذشته شود، گفت: حرکت در این مسیر، رضای مردم و خشنودی خداوند را به دنبال دارد.

وی مردم را ولی نعمت کارگزران دانست و با تاکید بر لزوم کرامت آن هااظهارداشت: باید در حد توان مشکلات مردم را رفع کنیم و به درخواست های آنان پاسخ قانع کننده بدهیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به نامگذاری سال 98 به نام سال "رونق تولید"افزود: بیانیه مقام معظم رهبری با عنوان "گام دوم"  رانقشه راهی برای تعیین تکلیف برنامه ریزان، تصمیم سازان، تصمیم گیران و مجریان کشور دانست و افزود: همه این مجموعه ها به سمت محقق کردن محتویات فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت کنند.

وی با بیان این که سال 98 ، انتخابات در کشور برگزار می شود و شاهد فعالیت و تلاش گروه های سیاسی و اجتماعی هستیم، گفت: این شرایط نیازمند نشاط، امید و تلاش مضاعف است تا مشارکت حداکثری را داشته باشیم.

استاندار فارس تصریح کرد: باید در برگزاری انتخابات به گونه ای عمل کنیم که دشمنان این نظام و معاندین بدانند مردم حتی اگر در تحریم و تهدیدهای مختلف باشند، همیشه پای نظام و انقلاب هستد.

رحیمی با اشاره به این که مردم ایران در 40 گذشته ثابت کرده اند که در برابرتحریم و تهدید سر فرود نمی آورند و مقاومت کلید واژه اصلی است که مردم انتخاب و رهبری بر آن تاکید کرده است و در این چارچوب است که می توانیم آرمان های نظام جمهوری اسلامی را محقق کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: اگر می خواهیم در برابر فشارهای دشمنان مقاومت جانانه ای داشته باشیم و مشکلات مردم هم کاهش بیابد نیازمند همدلی، انسجام و اتحاد هستیم و نباید گروهی برای این که خود را عزیز و پیشرو جلوه دهند دولت را تخریب کنند.

وی با بیان این که اگر گروهی تصور کنند با ایجاد کوهی از تخریب ها و ستودن خود می توانند مردم را به اشتباه بیندازند باید بدانند همه ما سوار بر یک کشتی هستیم و این روش های به نتیجه نخواهد رسید.

استاندار فارس با بیان اینکه برخی تصور می کنند روش های بهتری برای اداره امور کشور هست افزود:این عده اگر می خواهند مقبولیت و مشروعیت بالاتری به دست بیاورند، به جای این که دیگران را ناکام کنند باید روش های بهتر که هزینه کمتر و نتیجه بهتر به دنبال دارد را ارائه کنند.

رحیمی با اشاره به این که اگر در زمان گردش نخبگان و دولت ها و مجلس ها به جای این که خودمان را اثبات کنیم، به دنبال تخریب دیگران باشیم به نتیجه نمی رسیم، افزود: همه باید برنامه ها و توانمندی ها و روش ها خود را ارائه دهند و روش های موجود را نقد کنند.

نماینده عالی دولت در استان فارس تصریح کرد: باید واقعیت ها را با مردم در میان بگذاریم، زیرا مردم در طول سال های پس انقلاب آگاهی شان ارتقا پیدا کرده است و مصالح را تشخیص می دهند.

وی با تاکید بر این که فشارهای مختلفی به کشور وارد می شود و تحریم های بسیار گسترده و همه جانبه ای بر علیه ملت ایران اعمال شده است، گفت: با همدلی و هم افزایی می توانیم مقاومت کنیم و مشکلات مردم را کمتر کنیم.

استاندار فارس افزود: امروز اگر قرار است مشکلات حل شود با همان میزان تلاش که در زمان های عادی صورت می گرفت موفق نخواهیم شد؛ قطعا کار مضاعف و فرمول های جدید برای مقابله با فشارها باید بکار گرفته شود.

رحیمی با بیان این که امسال و سال آینده شاهد جهش اقتصادی و فعالیت های عمرانی در استان خواهیم بود و با همکاری مجموعه دولت این امر محقق می شود، افزود: پروژه های خوبی را شروع کردیم و در هفته دولت و دهه فجر تعداد زیادی از پروژه ها به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس شورای برنامه ریزی استان فارس گفت: دولت در زمینه صنعت و معدن تلاش خوبی کرده و فعالیت های عمرانی قابل توجهی در زمینه آبرسانی، فاضلاب، سد، راه، مترو، راه آهن، ورزشگاه، گازرسانی، بهسازی و درمان در این استان انجام داده است.

وی ساخت کارخانه آلومینیوم که تولید کشور را دو برابر کرده و ایران را در جایگاه اول تولید شمش آلومینیوم در خاورمیانه قرار می دهد، کارخانه اتان گیری که مواد اولیه خیلی از واحدهای تولیدی را فراهم می کند، کارخانه تولید بنزین، کارخانه کلرید سدیم، واحدهای تولید سیمان، چند کارخانه فولاد و صنایع تبدیلی را از جمله پروژه های اقتصادی بزرگی دانست که توسط دولت در استان فارس در حال انجام است.

استاندار فارس به اشاره به ظرفیت های معدنی شهرستان خرم بید، افزود: پروژه های متعددی از محل اعتبارات معدن در شهرستان انجام شده است و پیگیری های لازم برای بهره مندی هرچه بیشتر شهرستان از این اعتبارات صورت گرفته است.

رحیمی با بیان این که بیشترین خاک صنعتی و نسوز در شمال استان فارس قرار دارد و پهنه اکتشافی وسیعی توسط دولت در دست اقدام است، گفت: توسعه فرایندهای بعد از برداشت مواد خام معدنی در دست اقدام است تا ارزش افزوده و اشتغال بیشتری را در شهرستان های خرمبید، آباده و بوانات به وجود بیاوریم.

وی ادامه داد: استان فارس عقب ماندگی تاریخی در زمینه راه دارد و هنوز یک کیلومتر آزادراه بهره برداری شده نداریم؛ اما از سال 92 تاکنون شاهد جهش زیاد در زمینه ترمیم، توسعه و تجهیز راه ها هستیم.

انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در شنبه, 05 مرداد 1398 16:07
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا