دیوار موش دار شهرداری شیراز

راستین آنلاین:هفته گذشته بود که چند پاراگراف از صحبت های منسوب به شهردارشیرازدرفضای مجازی منتشرشدوبازتاب گسترده ای میان گروه های مختلف سیاسی داشت.

صحبت هایی که گرچه منبع مشخصی برای انتشار آنها وجود نداشت اما ادعا شده بود که مربوط به یک جلسه خصوصی میان حیدراسکندرپور و تعدادی از پرسنل جوان شهرداری شیراز است.

حالا پس ازگذشت چند روز که از انتشار آن صحبت ها در فضای مجازی می گذرد،رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر در خصوص آن از خود واکنش نشان داده و معتقد است شهردار منتخب این شورا نباید چنین موضع گیری درقبال اعضای این شورا داشته باشد.

احمد تنوری که درنودویکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیرازسخن می گفت در سخنانی کوتاه اما تند از اسکندرپورانتقاد کرد و گفت: «متنی منتسب به آقای حیدر اسکندرپور شهردار شیراز در سایت ها و فضای مجازی منتشر شد و متاسفانه عدم تکذیب آن مطالب از سوی شهردار و یا عدم انتشار متن مورد تایید شهردار از سوی روابط عمومی شهرداری، و اظهارات یکی از حاضران درآن جلسه مبنی بر تایید تمامی مطالب منتشر شده به نقل از شهردار، شائبه ی صحت و انتطباق متن مورد اشاره با اظهارات شهردار را در اذهان عمومی تقویت کرده است.»

وی عدم تکذیب صحبت های منتشر شده توسط شهرداری شیراز را علت ارائه نطق خود عنوان کرد و افزود: چنانچه این اظهارات صحت داشته باشد، این نحوه ی صحبت کردن از سوی شهردار که با رای همین اعضای شورای فعلی بر مسند شهرداری نشسته است، در افکار عمومی قابل قبول نمی باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز با ابراز تعجب از آنچه او جبهه گیری شهردار علیه اعضای شورا عنوان کرد، خظاب به شهردارادامه داد: وقتی چنین سخنانی منتسب به شما در سایت ها منتشر می شود و مورد تکذیب شما واقع نمی گردد، چگونه توقع داشته باشیم که مخالفان انتخاب مردم، در هر دو جناح سیاسی، به اینجانب و برخی از اعضای شورا حمله ور نشوند و یا در فضای رسانه ای و مجازی، اقدام به تخریب عملکرد برخی از اعضای شورا نکنند.

تنوری که به نظر می رسدیکی از منتقدین جدی شهردارکنونی شیرازدر جمع 13 عضو شورای اسلامی این شهر است،در ادامه تلویحا موضع گیری احتمالی حیدراسکندرپوردرجلسه مورد نظررا ناشی از سئوالات مطرح شده توسط وی در صحن علنی شورا دانست و افزود: من با صدای بلند می گویم که خودم و همکارانم نماینده ی مردم و ناظر بر عملکرد شهردار و نهاد شهرداری هستیم و قرار نیست، بله قربان گوی شهرداری باشیم، چون سوگند خورده ایم و باید به سوگند خود پایبند باشیم.

وی درادامه به بخشی از عملکرد کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز در چند ماه اخیر اشاره کرد و ناهماهنگ بودن برخی از مدیران منصوب شده توسط شهرداردر حوزه فرهنگی را علت بوجود آمدن برخی چالش ها در این حوزه عنوان کرد.

گرچه براساس وظایف و اختیارات 34 ماده ای شورای اسلامی شهر،نظارت بر عملکردشهرداروظیفه شورا است اما به نظر می رسدفضای حاکم برروابط برخی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با شهرداراین شهر بنا به دلایلی تیره و تاراست.

دلایلی که شاید یکی از آنها نشرهدفمندبرخی مطالب مطرح شده درجلسات غیررسمی باشد.

گرچه این اتفاق در یکی دو سال اخیر درشهرداری شیرازمسبوق به سابقه بوده و برخی اخبار ویا حتی مکاتبات اداری شهرداری با هرهدفی توسط مجاری غیر رسمی انتشار یافته است،اما به نظر می رسد،اسکندرپوربرای جلوگیری از تبعات ناشی از این رویه باید هرچه زودتر فکری به حال موش های دیوار شهرداری کند!

1043 کلیک ها  پنج شنبه, 06 تیر 1398 03:23
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا