• رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز:

تقاطع‌های همسطح شهری درشیراز استانداردسازی می شوند

تقاطع‌های همسطح شهری درشیراز استانداردسازی می شوند
نواب قائدی

راستین‌آنلاین:رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی استاندارد‌سازی تقاطع‌های همسطح شهری در کمیسیون خبر داد.

نواب قائدی با تاکید بر اتخاذ تمهیدات دقیق وکارشناسی برای تقاطع‌های همسطح شهری، خاطرنشان کرد: تقاطع‌های شهری، به ویژه تقاطع‌های همسطح مانند چندراهه‌ها و میادین، نقش مهمی در سیستم حمل و نقل شهری ایفا می‌کنند که عملکرد صحیح آنها نیازمند تامین زیرساختها و تجهیزات مورد نیاز است.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بر ضرورت ایجاد یک روند واحد برای استاندارد‌سازی تقاطع‌های شهری تاکید کرد.

وی ادامه داد: با توجه به عبور ایمن افراد توانخواه و دوچرخه‌سواران از این تقاطع‌ها، مقرر شد شهرداری شیراز شیوه‌نامه‌ی انواع تقاطع‌های همسطح شهری را با رویکرد ایمن‌سازی، هوشمندسازی، فرهنگ‌سازی و اصلاح رفتار رانندگان به همراه برنامه زمان‌بندی و اجرایی در مدت دو ماه تهیه و به کمیسیون ارائه دهد.

وی افزود: بررسی طرح تدوین شیوه‌نامه‌ی ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزان نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: با اجرای این طرح می‌توان شرایط مطلوبی را برای ایمنی و رفاه هرچه بیشتر دانش‌آموزان به عنوان سرمایه های انسانی این شهر ایجاد کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، اقدامات آموزشی در راستای بهبود ایمنی حمل ونقل دانش‌آموزان، فرآیند اجرایی و نظارتی آرام‌سازی محیط اطراف مدرسه، نحوه صدور گواهی صلاحیت رانندگان سرویس مدرسه و نظارت بر فعالیت آنها را از عناصر طرح برشمرد.

قائدی خاطر نشان کرد: چگونگی نحوه صدور مجوز فعالیت‌ به شرکت‌های تخصصی ارائه‌دهنده خدمات سرویس مدرسه و نظارت بر فعالیت آنها، تعریف دقیق خودروی سرویس مدرسه و الزامات ارتقاء کیفیت و ایمنی آنها و ضوابط لازم برای ایمنی دانش‌آموزان توانخواه از دیگر موضوع‌های مورد توجه در این طرح است.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مقرر شد شهرداری این شیوه‌نامه را به همراه برنامه عملیاتی، اجرایی و زمان‌بندی در مدت یک ماه تهیه و به کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک ارائه دهد.

619 کلیک ها  یکشنبه, 02 تیر 1398 02:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا