• دو فیلم با یک بیلط

عذرخواهی رئیس شورا؛بنام دستغیب بکام نواب

عذرخواهی رئیس شورا؛بنام دستغیب بکام نواب
 

راستین آنلاین:سرانجام پس از کش و قوس های فراوان سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز از پذیرش عذرخواهی رییس این شورا خبر داد‌.

نواب قائدی در پایان جلسه غیرعلنی چهارساعته امروز شنبه ۲۱ اردیبهشت که به منظور بررسی اظهارات رییس شورای شهر در جلسه علنی چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت برگزارشده بود، در جمع خبرنگاران گفت: آقای دستغیب در جلسه امروز عذرخواهی رسمی به صورت تصویری انجام دادند و با توجه به عذرخواهی قبلی ایشان، اعضای شورای شهر این عذرخواهی را از ایشان پذیرفتند‌ که ملاک عمل باشد.

وی ادامه داد: امیدواریم با همراهی افکار عمومی به سمت وحدت همه گروهها و اقشار گام برداریم و وحدت همیشگی را ملاک عمل قرار دهیم‌.

قائدی اضافه کرد: با توجه به اینکه مدت کوتاهی تا پایان دوره هیات رییسه مانده، اعضای شورای شهر ترجیح دادند راهکارهای قانونی را دنبال نکنند و همین عذرخواهی را قبول کنند.

در فیلمی که روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز از عذرخواهی  سید احمد رضا دستغیب منتشر کرده،رئیس کنونی شورای اسلامی شهر پس از قرائت آیه شریفه :

أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ

می گوید:«اظهارات اینجانب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز مورخ چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۸  موجب رنجش شهروندان عزیز شیراز شد.

هیچ توضیح و توجیهی در مورد این اظهارات ندارم جز آنکه این اظهارات ناشی از جو ‌روانی حاکم بر جلسه بوده و‌ مطمئنا هیچ‌گاه چنین باوری نداشته و قائل به هیچ‌گونه مرزبندی بین اقشار مختلف جامعه نیستم.

  از این رو از همه شهروندان عزیز و همکاران محترمم در شورا عذرخواهی می‌کنم.

 امیدوارم در این ماه رحمت و مغفرت، عذر تقصیر بنده مورد قبول همه عزیزان واقع شود.

حالا و در شرایطی که  حدود ده روز از آن واقعه می گذرد برخی اعتقاددارند برنده اصلی این بازی نواب قائدی است.

قائدی که تا پیش از رسیدن به کرسی شورای اسلامی شهر شیراز چهره کمتر شناخته شده ای بود، با مواضعی که پس از ورود به شورا در مواجه با افکار عمومی  اتخاذ کرده بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

مواضع او علیه سید احمد رضا دستغیب در این موضوع  و اشاره تلویحی به پایان ریاست او در شورا ،نیز در حالی قابل تامل است  که  نواب قائدی منتسب به عشایر فارس است و این موضع گیری او علیه دستغیب می تواند به تقویت پایگاه رای اوبرای انتخابات احتمالی پیش رو به وی کمک کند.

انتهای پیام /  101
1521 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 21 ارديبهشت 1398 15:51
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا