داستان یک هرس/از جهانی شدن اتهام شهرداری تا دشنام دادن یک مدیر دولتی به مدیران ارشد استان

سیدمهدی سادات شجاعی
سیدمهدی سادات شجاعی  
داستان یک هرس/از جهانی شدن اتهام شهرداری تا دشنام دادن یک مدیر دولتی به مدیران ارشد استان سیدمهدی سادات شجاعی

راستین آنلاین:انگار قرارنیست مجموعه شورا و شهرداری شیرازاز فهرست جنجالی ترین اخباررسانه های کشورو حتی برخی رسانه های بین المللی فارسی زبان جهان حذف شوند.

هنوز چند روزی ازرحمت فرستادن رئیس شورای اسلامی این شهر به روح پدرجهاد سازندگی نگذشته بود که حمله تند و تیزرئیس کمیسیون گردشگری و زیارت این شورابه تذکرو انتقاد رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ازشهرداری و سپس واکنشش به عملکرد رسانه ها به اخبار داغ رسانه ها تبدیل شده بود که حالا خبر آنچه  توسط عده ای «یک هرس بد موقع»خوانده می شود دوباره این شهر را به سوژه داغی تبدیل کرده است.

داستان از زمانی آغاز شد که خبر گزاری جمهوری اسلامی ایران «ایرنا» خبری را با عنوان « لانه دهها پرنده در هرس بی موقع درختان شیراز تخریب شد»را روی خروجی خود قرار داد.

خبری که درآن مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس در آن از اقدام به هرس درختان واقع در خیابان اردیبهشت شیراز در روز پنجنشبه و ممانعت ماموران این اداره کل از این اقدام شهرداری، به دلیل احتمال آسیب رسیدن به پرندگانی که روی این درختان لانه کرده اند خبر داده بود.

سعید محمودی در ادامه این خبر با بیان اینکه « نیروهای اجرایی شهرداری شیراز مجددا در ساعت 13 روز پنجشنبه به هرس درختان مبادرت ورزیدند» افزوده بود:«در این اقدام غیر کارشناسی، لانه دهها پرنده که در فصل تخم گذاری بودند تخریب شد که این ضربه به محیط زیست قابل پیگیری است.»

همین خبر کافی بود تا واکنش فعالان اجتماعی و حامیان حیوانات و پرندگان از این خبر ،یک خبر بین المللی بسازد.

صحبت های مدیر کل محیط زیست غیر واقعی است

با بالاگرفتن واکنش ها به این اقدام معاون خدمات شهری منطقه یک شهرداری شیرازنیزاز خود واکنش نشان داد و با غیر واقعی خواندن صحبت های مدیرکل محیط زیست استان، مسئولین این اداره را به تهیج علیه شهرداری شیراز متهم کرد.

سید مهدی سادات شجاعی در خصوص واقعه ای که روز پنجشنبه به وقوع پیوست این چنین گفت: خبر رسید که در اداره کل محیط زیست استان فارس تخلفی ساختمانی در حال وقوع است و پیاده راه کنار این اداره کل در خیابان اردیبهشت تماما توسط داربستهای فلزی مسدود شده که با توجه به اختلال در عبور و مرور افراد علی الخصوص بیمارانی که به واسطه حضور پزشکان متعدد در آن‌ محدوده رفت و آمد دارند ، کارشناسان واحد پیشگیری از تخلفات ساختمانی در محل حاضر و ضمن اخطار به ایشان از ادامه کار جلوگیری به عمل آوردند.

وی درادامه  با اشاره به برگزرای جلسه ستاد بحران شهرداری شیراز با حضور شهرداران مناطق ،معاون خدمات شهری شهردار ، رئیس سازمان آتش نشانی و ... و تصمیم برای سبک سازی درختان جهت جلوگیری از سقوط ، خشکه چینی آنها و از بین بردن علف های هرزه با هدف  پیشگیری از وقوع آتش سوزی افزود:روز پنجشنبه نمایندگان سازمان  فضای سبز شهرداری همراه با پیمانکار مربوطه در حال خشکه چینی و سبک سازی تنه یک درخت نخل در خیابان اردیبهشت و دقیقا رو به روی سازمان محیط زیست بودند و تنها پیرچه و لیف های خشک اطراف درخت را به جهت جلوگیری از آتش سوزی و سبک سازی جدا می کردند که با حمله نیروهای محیط زیست مواجه شده اند.

حمله به ماموران شهرداری شیراز

سادات شجاعی با بیان اینکه  همزمان با این اقدام، ماموران شهرداری مورد حمله کارمندان اداره محیط زیست قرارگرفتند و سوییچ ماشین شهرداری  در این حمله توسط ماموران اداره محیط زیست  مصادره شد افزود: پس از آن کارمندان  اداره محیط زیست با دعوت ماموران‌ شهرداری به  ساختمان این اداره و آن هم به بهانه بازگرداندن سوییچ خودرو ،آنهارا در اداره محبوس کرده و‌اجازه خروج به آنها نمی دهند.

 وی مدعی است که کارمندان اداره محیط زیست در این به ظاهر بازداشت اداری به همکارانش گفته اند«همانگونه که شهرداری کار ما را تعطیل کردما نیز فعالیت شما را به تعطیلی میکشانیم.»

سادات شجاعی افزود: با اطلاع تلفنی از مسئله پیش آمده اینجانب به عنوان معاون اجرایی و‌خدمات شهری همراه با معاوت فنی و مسئول حراست شهرداری منطقه به محل مراجعه و با یکی از مسئولین آن‌ اداره به بحث نشستیم و مقرر گردید صحبتها به مدیر مجموعه انتقال یابد.

بدگویی یک مدیر دولتی  به شهردرای و استانداری

وی افزود:با معطلی تقریبا نیم ساعته، مدیر آن اداره درجلسه حضور یافت و  بی خبر از اصل ماجرا با داد و فریاد ابتدا شهرداری را متهم به قطع یک درخت کرد و وقتی متوجه شد درختی قطع نشده ، شروع به بدگویی نسبت به مجموعه شهرداری و استانداری کرد.

سادات شجاعی صحبت های این مدیر را اینگونه منتقل کرد که« که فکر کرده اید که هستید و غلط کرد فلانی و غلط کرد بهمانی.!»

معاون خدمات شهری منطقه یک شهرداری شیراز افزود:ما جهت جلوگیری از تشدید تشنج محل را ترک‌ و اعلام کردیم  که به واسطه این برخوردها و بیحرمتی نسبت به مسئولین شکایت خواهیم کرد و حَکَم بین ما مراجع قضایی خواهد بود.

سادات شجاعی افزود:پس از ترک اداره محیط زیست عوامل این اداره  در خیابان و در مقابل انظار عمومی به دنبال ماموران‌زحمت کش شهرداری دویده و عنوان کردند  شما اجازه خروج‌ندارید ،ما ضابط قضایی هستیم‌ و‌ باید دستگیر شوید.

برخی سعی دارند خود را منجی بی چون چرای محیط زیست معرفی کنند

وی با بیان اینکه عکس های منتشر شده دررسانه ها که نشان دهنده تخریب لانه پرندگان است مربوط به اتفاق روز پنجشنبه نیست  افزود: متاسفانه برخی سعی در نشان دادن چهره ای غیرواقعی از مجموعه شهرداری داشته و خود را منجی بی چون و چرای محیط زیست معرفی می کنند.

معاون خدمات شهری منطقه یک شهرداری شیراز با بیان اینکه تمکین به قانون به جای دور زدن آن و غوغاسالاری های بی مورد تنها و تنها کلاف پیچیده ای را پیچیده تر می کند افزود:اینکه یک اداره دولتی که باید به لحاظ عملکردی الگوی عوام قرار گیرد اخذ مجوز ساخت و ساز را دون شان خود بداند و اینگونه تنها به واسطه اینکه ماموران شهرداری به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و از ادامه تخلف ساختمانی ایشان جلوگیری کرده اند در صدد تلافی برآمده و فضا را برهم بریزد تا آنجا که مورد سواستفاده رسانه های معاند خارجی قرار گیرد با هیچ متر و معیاری پسندیده نیست.

حالا با جهانی شدن این خبر و سوژه دوباره شدن شیراز باید منتظر نشست و دید که آیا دستگاه قضایی و یا استانداری فارس به عنوان نهاد حاکمیتی بالا دستی به این موضوع ورود خواهد کرد یا خیر ؟

انتهای پیام /  101
3099 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 21 ارديبهشت 1398 11:49
این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا