مرکز نوآوری وشکوفایی فارس افتتاح شد

مرکز نوآوری وشکوفایی فارس افتتاح شد
   

راستین آنلاین: مرکز نوآوری و شکوفایی فارس  زیر مجموعه سازمان تجاری سازی فناوری اشتغال جهاد دانشگاهی، (که به اختصار به مرکز منش معروف است)  در شیراز افتتاح شد.

مدیر سازمان تجاری سازی فناوری جهاد دانشگاهی استان فارس در خصوص این مرکز گفت : اولین مرکز نوآوری و شکوفایی است که توسط جهاد دانشگاهی  در شیراز افتتاح می شود، که به توسعه  کسب و کار و فناوری در استان کمک می کند. 
اکبرزاهدیان نژاد افزود : این مرکز به افرادی که کار آفرین هستند و ایده های جالبی  داشته باشند  خدمات ویژه ای را ارائه می دهد، که از جمله این خدمات مشاور و مربی های کار آمد است.
وی  اضافه کرد : با توجه به خدمات و فضایی در دسترس برای  کار آفرینان مربی و تسهیلگر قرار داده می شود   تا به آن ها کمک کند که ایده های خود را به تجاری سازی نزدیک کنند.
 مدیر سازمان تجاری سازی فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه این مرکز مختص استان فارس و شهرستان است تصریح کرد :  با افتتاح این مرکز نوآوری و شکوفایی اشتغال زایی وسیعی انجام می شود،  که ظرفیت این مرکز در حال حاضر  پذیرش حداقل 12 تیم 4 نفر به بالا است.
همچنین این گونه مراکز در استان باعث توسعه های  دانش افزایی بسیاری می شود. 
مدير پرديس شركت‌هاي دانش بنيان استان فارس پيشنهاد كرد كه جهاد دانشگاهي به نمايه سازي فناوريها در كشور ورود كند.
 مظفر والي سه‌شنبه  ٣ ارديبهشت در آيين افتتاح مركز نوآوري و شكوفايي (منش)" و افتتاح كرسي تعاون و كارآفريني در سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهي استان بيان كرد: شاهد قابليت‌هاي زياد جهاد دانشگاهي فارس در سطح استان و ملي هستيم.
مظفر والی گفت: يكي از چالش‌هاي حوزه اشتغال در كشور وجود مشكلاتي در هم افزاسازي ظرفيت‌هاي دانشگاه، صنايع و شركت‌های دانش بنيان است  و  در نظام‌هاي نوآوري به مدل‌هاي موفقي در دنيا رسيده‌ايم اما در ايران با چالش‌هايي براي تعامل با دانشگاه‌ها مواجه هستيم.
وی بیان کرد: جاي جهاد دانشگاهي در حلقه مفقوده تعامل صنعت و  دانشگاه خالي است و بايد  نوآوري‌ها، زنجيره ارزش را در نظر بگيريم.
مدیر پردیس شرکت های دانش بنیان استان اضافه کرد :هم‌اينك بيش از ٨٠ درصد نمايه سازي توليد علم در كشور 
توسط پايگاه استنادي انجام مي‌شود اما نمايه سازي فناوري نداريم كه جهاد دانشگاهي توان ورود به اين مهم را دارد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
461 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 08:20
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا