• رئیس کل دادگستری فارس :

تحقیقات تکمیلی پرونده وقوع حادثه سیل شیراز در دادسرادنبال می شود

راستین آنلاین:رئیس کل دادگستری استان فارس در دیدار نوروزی اعضای شورای قضایی استان ومسئولان قضایی شیراز با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز از احضار برخی مسئولین در جهت بررسی حادثه سیل در شیراز به دادسرا و همچنین ادامه تحقیقات توسط کارشناسان مربوطه خبر داد .

علی القاصی با اشاره به این که حادثه جاری شدن سیل در شیراز در نقطه ای رخ داد که انتظار نمی رفت گفت: پرونده در دادسرا در حال انجام تحقیقات تکمیلی است و دستگاه قضایی با توجه به مدارک ، شواهد و مستندات از ابتدای وقوع حادثه جاری شدن سیل، مراحل بررسی را انجام و با هر شخص حقیقی و حقوقی که در حادث شدن این واقعه کوتاهی داشته است با کسب نظر فنی و کارشناسی برخورد و نتیجه را اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از لحظه وقوع حادثه مسئولین قضایی استان در راستای انجام وظایف و تکالیف نظارتی با معاینه محل، خدمت رسانی به حادثه دیدگان در محل دروازه قرآن شیراز و سیل زدگان در محله سعدی را بررسی کرده اند گفت: در بدو وقوع حادثه شخص دادستان و قاضی ویژه در محل حاضر و بررسی ابعاد مختلف موضوع را در دستور کار قرار دادند.

این مقام قضایی افزود: همکاران ما با اولویت امداد رسانی به مصدومان ، حفظ اموال و همچنین هماهنگی با شرکت های بیمه جهت جبران خسارات و جلوگیری از مشمول مرور زمان شدن پرونده خسارات آسیب دیدگان را در اولویت کاری خود قرار دادند.

 رئیس شورای قضایی استان فارس با اشاره به اینکه تیم های بازرسی اداره کل بازرسی استان فارس نیز در این خصوص تحقیقاتی را آغاز و در تکمیل اطلاعات و سریع تر شدن روند تحقیقات مجموعه قضایی را یاری می کنند گفت: هر مسئولی که با اقدامات قابل پیش بینی می توانست از دامنه و عمق فاجعه بکاهد و از انجام وظایف خود کوتاهی کرده است باید پاسخگو باشد.

القاصی ضمن بیان این نکته که گزارش نهایی و تکمیلی تهیه و اطلاع رسانی خواهد شد تأکید کرد: دستگاه قضایی فارغ از هرگونه جو سازی مسئله را بررسی خواهد کرد و انتشار اخبار کذب و دامن زدن به موضوع تأثیری در تصمیم  دستگاه قضایی در برخورد با مقصران واقعی حادثه نخواهد داشت.

932 کلیک ها  یکشنبه, 18 فروردين 1398 13:53
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا