• معاون خدمات شهری شهرداری شیراز :

شیراز به عنوان الگویی برای سایر شهرها در حوزه جمع آوری و دفن پسماند شناخته می شود

شیراز به عنوان الگویی برای سایر شهرها در حوزه جمع آوری و دفن پسماند شناخته می شود
محمدرضا محمدحسن پور

زاستین آنلاین:معاون خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: فعالیت ها و خدمات سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز در بین کلانشهرهای کشور بی نظیر است و به عنوان الگویی برای سایر شهرها در حوزه جمع آوری و دفن پسماند شناخته می شود.

محمدرضا محمدحسن پورکه در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه زیست محیطی در شهر شیراز سخن می گفت تصریح کرد: افتتاح 6 پروژه زیست محیطی در سایت دفن پسماند برمشور حاکی از نگاه ویژه مجموعه مدیریت شهری به حوزه پسماند و حفظ محیط زیست به عنوان یکی از خواسته های اصلی شهروندان است.

وی ضمن اشاره به تعامل با اداره کل محیط زیست شیراز از تشکیل کارگروهی برای پیگیری مسائل زیست محیطی شیراز خبر داد و افزود: این کارگروه با حضور استانداری فارس، اداره کل محیط زیست و شهرداری شیراز تشکیل می شود.

گفتنی است در این آیین فاز چهارم محوطه سازی بیوکمپوست، عایق بندی سلول دفن پسماند شماره 4، احداث دیوار بتنی و حوضچه شیرابه کارخانه تفکیک، فاز سوم حصارکشی سایت دفن برمشور، ساختمان آتش نشانی و تاسیسات فردی برمشور و کارخانه بازیافت PET به همت شهرداری شیراز افتتاح شد.

فاز چهارم محوطه سازی بیوکمپوست با مساحت یک هکتار جهت تولید بیوکمپوست با هدف توسعه سایت بیوکمپوست با توجه به در دست اقدام بودن احداث خط سوم کارخانه تفکیک پسماند ایجاد شده است. عایق بندی سلول دفن پسماند شماره 4 به منظور جلوگیری از نفوذ شیرابه حاصل از دفن پسماندها به زمین و آلودگی منابع زیرزمینی و خاک انجام شده است. دیوار بتنی و حوضچه شیرابه کارخانه تفکیک به منظور جمع آوری شیرابه تولیدی در کارخانه تفکیک پسماند، حمل به لاگون ذخیره سازی شیرابه و تسهیل در هدایت پسماندها به سمت ورودی خط تفکیک پسماند کشیده شده است. فاز سوم حصارکشی سایت دفن برمشور نیز به منظور محصور بودن سایت دفن پسماند از ورود افراد غیرمجاز و حیوانات ولگرد انجام شده است. احداث ساختمان آتش نشانی و تاسیسات فردی برمشور با توجه به پتانسیل بالای آتش سوزی در سایت دفن پسماند و دوربودن ایستگاه های آتش نشانی سطح شهر از این سایت ضروری بود. کارخانه بازیافت PET نیز با ظرفیت تولید 500 کیلوگرم در ساعت با هدف بازیافت بطری های جمع آوری شده از کارخانه پردازش و تفکیک از مبدا احداث شد.

384 کلیک ها  چهارشنبه, 17 بهمن 1397 12:57
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا