• شهردارشیراز:

یکی از دغدغه ها ی مجموعه مدیریت شهری توسعه سایت دفن پسماند برمشور است

یکی از دغدغه ها ی مجموعه مدیریت شهری توسعه سایت دفن پسماند برمشور است
حیدراسکندرپور

راستین آنلاین:شهردار شیراز گفت:یکی از دغدغه ها ی مجموعه مدیریت شهری توسعه سایت دفن پسماند برمشور است.

حیدراسکندرپورکه در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه زیست محیطی در شهر شیراز سخن می گفت  ضمن تشکر از شهرداران پیشین که در ایجاد و توسعه این سایت نقش آفرینی کردند، افزود: شهرداری شیراز با بهره برداری و افتتاح پروژه هایی همچون احداث کارخانه بازیافت Pet، فاز چهارم محوطه سازی بیوکمپوست، عایق بندی سلولی، ایستگاه آتش نشانی و ... توجه ویژه ای به توسعه و افزایش ایمنی سایت دفن پسماند برمشور دارد. 

وی ضمن درود به روح جانباختگان حادثه سایت دفن پسماند برمشور افزود: ایجاد خط سوم تفکیک در مقصد، کارخانه پردازش نخاله های ساختمانی و تولید انرژی از پسماند از جمله پروژهای در دست بررسی، مطالعه و احداث این سایت است که مجموعه مدیریت شهری تلاش دارد این پروژه های زیست محیطی را هر چه سریعتر به مرحله بهره برداری برساند.

 شهردار شیراز یکی از مشکلات این کلانشهر را حجم بالای نخاله های ساختمانی دانست و اضافه کرد: تلاش داریم مراحل ساخت کارخانه پردازش نخاله های ساختمانی را سرعت ببخشیم تا علاوه بر جمع آوری و پردازش صحیح نخاله ها، از آن درآمدزایی نیز کنیم. همچنین پروژه تولید انرژی از پسماند در مرحله انتخاب پیمانکار است و بدین منظور در حال مذاکره با نخبگان و شرکت های مختلفی هستیم.

اسکندرپور در این آیین با اعلام خبر افتتاح سه پروژه بزرگ شهری تقاطع شهدای انقلاب (تقاطع جوادیه)، تقاطع شهدای کشن (تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر - رحمت) و ایستگاه خط یک قطار شهری میدان امام حسین (ع) به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: با توجه به شرایط محدودیت مالی شهرداری و افزایش ناگهانی قیمت ارز طی سال اخیر با برنامه ریزی، اولویت بندی و استفاده از حداکثر توان نیروهای مجموعه مدیریت شهری اقدام به تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی کردیم و با این سیاستگذاری امروز می توانیم سه پروژه بزرگ شهری را افتتاح کنیم.

شهردار شیراز افزود: با افتخار می گویم که تقاطع شهدای کشن (تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر - رحمت) به عنوان بزرگترین پروژه ای سازی ای جنوب کشور با استفاده از توان مجموعه شهرداری شیراز و سازمان عمران انجام شد و این ظرفیت بی نظیر، نویدبخش وجود توان لازم برای اجرا و احداث پروژه های عظیم شهری در کمترین زمان ممکن است.

وی تکمیل تقاطع سه سطحی مطهری- امیرکبیر – رحمت را نمود عینی کار و تلاش شبانه روزی مهندسان و کارگران و برنامه ریزی، اولویت بندی و مدیریت صحیح زمان و منابع دانست و افزود: نحوه ساخت و تکمیل این پروژه می تواند الگویی برای مجموعه شهرداری به منظور کار با حداکثر بهره وری و حصول بهترین نتیجه باشد.

اسکندرپور با بیان اینکه تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر- رحمت از ابتدای کلنگ زنی در سال 94 تا پایان سال 96 حدود 37 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از ابتدای امسال تاکنون با 63 درصد پیشرفت دیگر، تکمیل و به مرحله افتتاح رسیده است، اضافه کرد: تکمیل این تقاطع در شرایطی انجام شد که به دلیل نوسانات قیمت مصالح، پیچیدگی عملیات اجرایی و لزوم احداث آن همزمان با عبور جریان ترافیکی در سطح بولوار امیرکبیر، هیچ پیمانکاری علیرغم برگزاری سه مرحله مناقصه حاضر به همکاری با شهرداری نشد و با همت مجموعه شهرداری شیراز هم اکنون تقاطع سه سطحی مطهری- امیرکبیر – رحمت تکمیل شده است.

شهردار شیراز در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه زیست محیطی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی ها مقرر شده بود، ایستگاه خط یک قطار شهری میدان امام حسین (ع) در هفته دولت سال 98 به بهره برداری برسد اما با توجه به موقعیت مهم این ایستگاه و قرارگیری آن در یکی از میادین مرکزی شیراز (میدان ستاد)، عملیات عمرانی این پروژه را سرعت بخشیدیم.

وی با بیان اینکه طبق گفته همگان و با توجه به بودجه دولت سال 98 سال سختی از نظر انجام پروژه های مختلف خواهد بود، افزود: این اطمینان را به شهروندان می دهم که شهرداری شیراز با قوت پروژه های عمرانی را پیش خواهد برد و روزهای سخت بر پروژه های شهرداری اثری نخواهد گذاشت.

344 کلیک ها  چهارشنبه, 17 بهمن 1397 09:08
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا