• به منظور توسعه دیپلماسی شهری در عرصه بین المللی وایجاد وحدت وهمدلی در شهر؛

پیام تبریک شهردار شیراز به همشهریان مسیحی و شهرداران شهرهای خواهر خوانده شیراز

حیدراسکندرپور
حیدراسکندرپور  
پیام تبریک شهردار شیراز به همشهریان مسیحی و شهرداران شهرهای خواهر خوانده شیراز حیدراسکندرپور

راستین آنلاین:شهردار شیراز آغاز سال نو میلادی را به همشهریان و هموطنان مسیحی و شهرداران شهرهای دوست و خواهرخوانده تبریک گفت.

 
 حیدر اسکندرپور طی پیامی آغاز سال نو میلادی را به همشهریان و هموطنان مسیحی تبریک گفت و برای آنها سالی همراه با شادکامی، بهروزی و موفقیت آرزو کرد.
همچنین شهردار شیراز با ارسال کارت تبریکی سال نو میلادی را به شهرداران و شهروندان شهرهای دوست و خواهر خوانده شیراز و سازمان های بین المللی عرصه دیپلماسی شهری تبریک گفت.
اسکندرپور آغاز سال 2019 میلادی را به شهرداران و شهروندان شهرهای «درسدن» کشور آلمان؛ «جنوا» و «ورونا» کشور ایتالیا؛ «والنسیا» کشور اسپانیا؛ «کازان» کشور روسیه؛ «چونگ چینگ»، «شن ژن» و «نانجینگ» کشور چین؛ «بلرت» کشور استرالیا؛ «استانبول»، «قونیه» و «بورسا» کشور ترکیه؛ «نیکوزیا» کشور قبرس؛ «پچ» کشور مجارستان؛ «بغداد» عراق و ... تبریک گفت.
شهرداری شیراز سال نو میلادی را به انجمن کلانشهرهای مهم جهان (متروپلیس)، شبکه همکاری بین شهری برای میراث فرهنگی ناملموس(ICCN)، اتحادیه شهرهای تاریخی، سازمان شهرها و حکومتهای محلی متحد (UCLG)، شهرداران صلح، شبکه جهانی شهرهای یادگیرنده (GNLC)، سازمان جهانی دولت الکترونیک (WEGO) و سازمان شهرهای میراثی جهان (OWHC) نیز تبریک گفت.
تاکنون شهرداران شهرهای «قونیه» ترکیه، «نانجینگ» چین، «بغداد» عراق و اتحادیه «شهرهای تاریخی، سازمان شهرها و حکومتهای محلی متحد (UCLG)» سال نو میلادی را به شهردار شیراز تبریک گفتند.
در بخشی از پیام «لان شیائومین» شهردار نانجینگ چین خطاب به شهردار شیراز به مناسبت آغاز سال نو میلادی آمده است: «با گذشتن از فراز و نشیب­ها، نانجینگ داستان با شکوهی از یک پایتخت باستانی و زیبا را روایت می­کند که به هزاران سال تاریخ خود می­بالد. با ذهنی باز و روشن، نانجینگ فصل نوینی از رهبری نوآوری در آینده می­نگارد. صمیمانه از جنابعالی دعوت می­نمایم بر کشتی عظیم توسعه نانجینگ گام نهاده و در پیمایش این موفقیت جدید ما را همراهی فرمایید.»
براساس این گزارش، شهرداری شیراز در سال گذشته میلادی با گسترش مراودات و تعاملات بین المللی موفق به انعقاد پیمان خواهرخواندگی با «نانجینگ» کشور چین و پیمان همکاری با «درسدن» آلمان شد. همچنین طی سال 2018 میلادی شهرداری شیراز عضو هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی، سازمان شهرها و حکومتهای محلی متحد (UCLG)؛ عضو شورای اجرایی شبکه همکاری بین شهری برای میراث فرهنگی ناملموس(ICCN)؛ عضو سازمان جهانی دولت الکترونیک (سازمان شهرهای هوشمند پایدار) (WEGO) و عضو شورای اجرایی مجمع شهرداران آسیایی شد.
انتهای پیام /  101
941 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 دی 1397 08:19
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا