• عنایت الله رحیمی:

تقویت جایگاه واختیارات معاونت امورعمرانی استانداری ها یک ضرورت است

تقویت جایگاه واختیارات معاونت امورعمرانی استانداری ها یک ضرورت است
عنایت الله رحیمی

راستین آنلاین:معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: تقویت جایگاه و اختیارات معاونت امور عمرانی استانداری ها یک ضرورت است .

عنایت آلله رحیمی که در جلسه کارگروه تنظیم ساختار سازمانی معاونت های عمرانی استانداری های کشورسخن می گفت افزود: عملکرد این معاونت در استان ها کاملا مشهود و قابل اندازه گیری است و زیربناهای لازم برای توسعه را این مجموعه ها فراهم می کنند.وی دراین نشست که  معاونین امور عمرانی استانداری های ایلام، اصفهان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد و سمنان نیز حضور ادامه داد: حوزه معاونت امور عمرانی با تعاملاتی که بین دستگاه های اجرایی ایجاد می کنند و با تعریف، سیاستگذاری، هدایت، نظارت و کنترلی که بر دستگاه های اجرایی می توانند داشته باشند روند توسعه استان ها را سرعت خواهند بخشید.

رحیمی تصریح کرد: بر همین اساس در کارگروه تنظیم ساختار سازمانی معاونت امور عمرانی می توان این حوزه را در 2 قالب ساختار درون سازمانی و موضوع جایگاه حوزه های معاونت عمرانی مورد بررسی قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: ما معتقدیم که قطعا توسعه استان ها از مسیر این معاونت عبور می کند و فعالیت این مجموعه می تواند روند توسعه استان ها را تسهیل کند.

رحیمی گفت: این جایگاه ضمن اینکه عملا وجود دارد اما در درج مستندات و جایگاه های قانونی در بسیاری مقاطع دیده نشده در حالی که بیشترین مکاتباتی که در استانداری ها صورت می گیرد مربوط به این حوزه است.

وی اظهار داشت: استدلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی این است که هر دستگاهی در شورای برنامه ریزی باید یک رای داشته باشد در حالی که ما معقدیم حوزه معاونت امور عمرانی هم یک دستگاه بین بخشی و هم فرابخشی است.

رحیمی تصریح کرد: اگر چه ما مسئولیت کارگروه ها  و کمیته هایی را در شورای برنامه ریزی و توسعه استان بر عهده داریم و نظر ما نیز در شورای برنامه ریزی اعمال می شود اما متاسفانه جایگاه مکتوبی برای ما وجود ندارد که ضرورت دارد این جایگاه ایجاد شود و معاون عمرانی هم در شورای برنامه ریزی صاحب رای باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزود: علاوه بر این معتقدیم که جانشین استاندار در زمان عدم حضور وی در شورای برنامه ریزی باید معاونین امور عمرانی باشند چرا که اکثر تصمیمات و مصوبات این شورا مربوط به حوزه عمرانی است.

وی اظهار داشت: بنابراین باید پذیرفت که حوزه معاونت امور عمرانی یکی از تاثیرگذارترین حوزه ها در توسعه و پیشرفت استان ها و کشور است که وظیفه سیاست گذار، هدایت، نظارت و کنترل پروژه های عمرانی و تصمیم گیری ها در خصوص طرح های توسعه ای شهری و روستایی را به عهده دارد و هماهنگ کننده و ناظر بر مسائل ساخت و ساز در استان ها نیز هست.

رحیمی گفت: حجم کار در این حوزه به اندازه ای بالاست که شاید فرصت تفکر کمتر باقی می ماند و بیشتر به تصمیم گیری ها و امور اجرایی پرداخته می شود.

وی، با اشاره به جلسه کارگروه تنظیم ساختار سازمانی معاونت های امور عمرانی استانداری ها گفت: این نشست فرصتی را ایجاد کرده که ایرادهای وارده به کارها، ساختار، تشکیلات و وظایف محوله و نبود اختیارات را احصا کنیم و تعاملاتی که می تواند منجر به شدت یا ضعف جریان توسعه و پیشرفت استان ها شود را شناسایی کرده و مورد تحقیق و تفحص قرار دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در قالب همین کارگروه می توانیم پیشنهاداتی را  نیز جهت اصلاح به مجموعه وزارت کشور و سطوح ملی ارائه دهیم و روند اجرایی شدن آنها را نیز پیگیری کنیم.

رحیمی افزود: وظایف معاونین امور عمرانی استانداری آنچنان گسترده و حجیم است که قطعا این سطح وظایف واگذار شده نیازمند اختیارات لازم نیز هست تا در این چارچوب بتوانیم حرکت رو به جلو و رو به رشدی برای کشور و استان ها به ارمغان آوریم.

329 کلیک ها  جمعه, 23 شهریور 1397 22:53
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا