• شباهت های آب و هوایی شیراز و کالیفرنیا؛

خشکسالی موضوع هم اندیشی شهرداری شیراز و رئیس گروه مشورتی بین المللی آب ایالت کالیفرنیا

خشکسالی موضوع  هم اندیشی شهرداری شیراز و رئیس گروه مشورتی بین المللی آب ایالت کالیفرنیا
محمدحسن پور

راستین آنلاین:نشست هم اندیشی شهرداری شیراز با رئیس گروه مشورتی بین المللی آب ایالت کالیفرنیا در خصوص بحران خشکسالی در شیراز برگزار شد.

نشست هم اندیشی در خصوص بحران خشکسالی و کمبود آب در شیراز با حضور دکتر حسین اشک تراب محقق و استاد ایرانی مقیم امریکا و رئیس گروه مشورتی بین‌المللی استفاده از آب ایالت کالیفرنیا و معاونین خدمات شهری و فنی و عمرانی شهرداری شیراز برگزار شد.
دراین نشست معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با اشاره به بحران آب در شیراز افزود: یکی از بحران هایی که متاسفانه کشور ما را تهدید می کند بحران خشکسالی و کم آبی است .
محمد حسن پور صریح کرد: علاوه بر اینکه وضعیت آب و هوایی و کاهش بارش باران و برف در کشور باعث خشکسالی شده است عدم مدیریت صحیح نیز به افزایش این بحران در کشور دامن زده است.
وی  با بیان این مطلب که ما باید با نظرات فنی و کارشناسی مسیری را در پیش گیریم که بتوانیم هم وضعیت آب موجود و هم فضای سبز را حفظ کنیم،ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که در حوزه تامین آب در استان فارس وجود دارد شهرداری شیراز تأکید ویژه‌ای بر تشکیل کارگروه ویژه ای به منظور پیگیری این موضوع دارد.
حسن پور افزود: تلاش ما براین است که با تشکیل کارگروه هم اندیشی نحوه مصرف آب در شیراز را مدیریت کنیم و امیدوارم با استفاده از تجربیات دکتر اشک تراب در زمینه آب بتوانیم مشکل و بحران کم آبی را در شیراز به حداقل برسانیم.
حسین اشک تراب رئیس گروه مشورتی بین المللی آب ایالت کالیفرنیا با بیان این مطلب که شیراز از لحاظ آب و هوایی به کالیفرنیا شباهت بسیار زیادی دارد، افزود: باغات و فضای سبز سرمایه ای ارزشمند برای هر شهر هستند و در شهر شیراز نیز وجود باغات قصرالدشت و دیگر باغات سرمایه ای بسیار عظیم است که باید با مدیریت صحیح در حفظ و نگداری آنها تلاش نمود.
  وی ضمن ارائه راهکارها و تجربیات مشابه که در خشکسالی های اخیر در ایالت کالیفرنیا استفاده شده است، ادامه داد: شهرداری شیراز باید به طور جدی و اساسی اقداماتی را در نحوه مدیریت مصرف آب، شیوه آبیاری و کاشت گونه‌های بومی و سازگار با آب و هوای شهر شیراز  در پیش بگیرد.
این محقق و استاد ایرانی مقیم امریکا تصریح کرد:  ر کنار تمام اقداماتی که باید برای مقابله با بحران کم آبی انجام داد همکاری بین سازمانها و ارگانهای زیربط بسیار الزامی است و باید به گونه ای باشد که در همه موارد با هم در ارتباط باشند.
گفتنی است حسین اشک تراب محقق و استاد ایرانی مقیم امریکا دارای بیش از 25 سال تجربه در مدیریت، اجرا، مشارکت، برنامه‌ریزی و طراحی برنامه‌های مدیریت عرضه و تقاضای آب است. او در حال حاضر رئیس گروه مشورتی بین‌المللی استفاده از آب و رئیس کمیته فرعی آب بازیافت است و عضو هیئت‌مدیره منطقه آب O'Conner است.
458 کلیک ها  چهارشنبه, 21 شهریور 1397 04:24
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا