سفر درون شهری امن ،آسان و راحت حق شهروندان است

سفر درون شهری امن ،آسان و راحت حق شهروندان است
احمدتنوری

 راستین آنلاین:رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیرازگفت: استفاده از سیستم حمل و نقل امن و راحت از حقوق اولیه شهروندان است.

احمد تنوری حمل و نقل را یکی از شاخصه های توسعه همه جانبه عنوان کرد و گفت: اگر به دنبال آن هستیم تا شیراز را به عنوان یک جهانشهر معرفی کنیم باید زیر ساخت های آن را نیز فراهم سازیم.

نماینده مردم شهر شیراز در شورای اسلامی این شهر ساماندهی حمل و نقل درون شهری و برنامه ریزی جهت داشتن سفری امن وراحت برای شهروندان را از موارد مورد توجه کمیسیون حقوق شهروندی دانست و افزود: یک شهروند حق دارد تا با خیالی آسوده و راحت سفر درون شهری امن و آسان داشته باشد.

تنوری با اشاره پیشرفت تکنولوژی و اقبال عمومی مردم به استفاده از دانش روز در صنعت حمل و نقل، به تجربه راه اندازی تاکسی بی سیم دربرخی کلان شهرهای کشور اشاره کرد وگفت: تجربه این اقدام با متولی گری شهرداری در اکثر شهرها از جمله شیراز نشان می دهد که شهرداری باید صرفا نقش نظارتی بر این مقوله داشته باشد.

رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیرازدر درعین حال درنظرگرفتن وضعیت معیشتی رانندگان تاکسی و آژانس های تاکسی تلفنی را یکی از دغدغه های این کمیسیون برشمرد و افزود: اعتقاد ما بر این است که درتوسعه سیستم حمل و نقل عمومی و استفاده از تکنولوژی روز دراین سیستم، درنظر گرفتن وضعیت معیشتی این قشر از جامعه یک ضرورت اجتناب ناپذیراست.

تنوری خواستار برنامه ریزی شهرداری شیرازبرای حل این موضوع قبل از پیچیده تر شدن آن شد.

وی دربخش دیگری از صحبت هایش  با اشاره به اینکه در کلان شهر های دنیا توجه به توسعه حمل و نقل عمومی یکی از اولویت های مدیران شهری است افزود: به نظر می رسد ما هنوز نتوانسته ایم برای استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی جاذبه های لازم را ایجاد کنیم.

تنوری خط یک قطارشهری شیراز را یک فرصت مناسب برای استفاده راحت و امن شهروندان عنوان کردو گفت: اینکه

تعدادکمی از شهروندان از این وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می کنند جای بحث و کار کارشناسی دارد.

311 کلیک ها  سه شنبه, 14 فروردين 1397 05:12
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا