توسعه راه‌ها گسترش قدرت تولیدی اقتصاد استان را در پی خواهد داشت

توسعه راه‌ها گسترش قدرت تولیدی اقتصاد استان را در پی خواهد داشت
جوادجمشیدی

راستین آنلاین: رئیس مجمع مشورتی توسعه استان فارس گفت: توسعه راه‌ها گسترش قدرت تولیدی اقتصاد استان را در پی خواهد داشت.

جواد جمشیدی با اشاره به بازدید استاندار فارس و معاون عمرانی وی از محورکوار- فیروزآباد با اشاره به افزایش تردد در استان لزوم ساخت جاده‌های جدید را ازجمله اولیتهای حمل‌ونقل فارس دانست و افزود: حمل‌ونقل دراستان فارس به‌عنوان یکی از پیش‌نیازهای توسعه، نقش اساسی و کارآمدی در باروری استعدادهای بالقوه استان دارد.

به اعتقاد وی جابجایی بار و مسافر موجب برقراری تقویت هر چه سریع‌تر و گسترده‌تر بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان‌های کشور گسترش راه‌ها را عاملی برای افزایش قدرت اقتصادی استان دانست و افزود: اینکه یکی از اولویت‌های استاندار و معاون عمرانی وی توسعه راه‌های استان و توجه به سیستم حمل‌ونقل دراستان است را باید به فال نیک گرفت.

جمشیدی سرمایه‌گذاری در حمل‌ونقل را یکی از پیش‌نیازهای گسترش زیرساخت‌های توسعه عنوان کرد و گفت: با توسعه راه‌ها زمینه کشف و ایجاد روش‌های جدید اشتغال و استفاده متنوع هر یک از افراد جامعه از کالاهای تولیدی فراهم می‌شود.

وی اصلاح ساختار جاده‌ها، توسعه و گسترش شبکه راه‌های ارتباطی، آموزش همگانی، طراحی و ایجاد مرکز اطلاعات حمل‌ونقل، جایگزینی ناوگان و استفاده از تجهیزات هوشمند را از ملزومات توسعه راه‌های استان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در جلسات متعددی که با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری داشته‌ایم به یک افق فکری مشترک در خصوص توسعه راه‌های استان رسیده‌ایم.

رئیس مجمع شورتی توسعه استان فارس درعین‌حال یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سیستم حمل‌ونقل و راه‌های استان را ایمنی دانست و افزود: ایمنی در جاده‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است اما در برخی در جاده‌های این استان به دلیل قدیمی بودن و عدم محاسبه تعداد تصادفات احتمالی با در نظر گرفتن شیب، طول و پیچ جاده، میزان تردد خودروها، سازه‌های مختلف همچون فضای سبز ایجادشده، ایمنی جاده‌ها برای استفاده‌کنندگان آن در جایگاه شایسته‌ای نیست.

جمشیدی با اشاره به مبحث اطلاع‌رسانی به‌عنوان یک مسئله مهم در امنیت راه‌ها و توسعه حمل‌ونقل، گفت: این اصل از مواردی است که باعث کاهش بار ترافیک و هزینه‌های جابجایی می‌شود و درصورتی‌که استفاده‌کنندگان از راه‌ها و جاده‌ها از وضعیت واقعی جاده، ضمن استفاده از تجهیزات درون خودرویی، مطلع شوند و از طرفی با نصب علائم راهنمایی و رانندگی شاهد کاهش ترافیک و هزینه‌های جابجایی خواهیم بود.

بازدید اسماعیل تبادارو عنایت اله رحیمی از محورکوار-فیروزآباد

336 کلیک ها  جمعه, 10 فروردين 1397 13:53
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا