ایجاد خط اتوبوس هوایی در شیراز

ایجاد خط اتوبوس هوایی در شیراز
اتوبوس هوایی

راستین آنلاین: سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مطالعه برای امکان احداث خط اتوبوس هوایی در شمالغرب شیراز با توجه به به مزیت‌های این شیوه‌ حمل و نقلی اجرایی شده است.

علی ناصری یکشنبه 13 اسفند در جلسه‌ کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورا با مسئولان شهرداری منطقه‌ 6 شیراز، گفت: یکی از راهکارهای مهم در توسعه‌ حمل و نقل عمومی درون‌شهری، استفاده از اتوبوس هوایی است.

او در خصوص مزیت‌های این روش اضافه کرد: اجرایی شدن طرح طی مدت 12 تا 14 ماه، سرعت مناسب، هزینه‌ پایین احداث، کمک به کاهش آلودگی، ظرفیت بالای جابه‌جایی مسافر و ... از مزیت‌های اتوبوس هوایی است.

ناصری با بیان اینکه طول عمر اتوبوس هوایی حدود 17 میلیون کیلومتر است، گفت: اجرای این پروژه امکان جابه‌جایی 15 هزار مسافر در روز را ایجاد خواهد کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به پیش‌بینی اجرای خط اتوبوس هوایی در محدوده‌ پل معالی‌آباد و ایستگاه راه‌آهن شیراز، گفت: رایزنی‌هایی با فاینانسر موجود و سرمایه‌گذار انجام شده است این آمادگی وجود دارد که اولین اتوبوس هوایی در شیراز به‌ عنوان یکی از کلانشهرهای کشور، راه‌اندازی شود.

او همچنین به برگزاری جلسه‌ هیات رییسه شوراهای کلان‌شهرهای کشور در مشهد اشاره و اضافه کرد: در این جلسه مسائل مد نظر در قالب کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفت.

ناصری خاطرنشان کرد که جلسه‌ی بعدی اعضای هیات رییسه شوراهای کلانشهرهای کشور بهار سال 97 به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.

779 کلیک ها  یکشنبه, 13 اسفند 1396 08:08
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا