التیماتوم استاندار فارس به مدیران غائب در ستاد ساماندهی امور جوانان

التیماتوم استاندار فارس به مدیران غائب در ستاد ساماندهی امور جوانان
اسماعیل تبادار

راستین آنلاین:استاندار فارس از مدیران غائب در ستاد ساماندهی امور جوانان به شدت انتقاد کرد.

 اسماعیل تبادار که از عصر امروز دوشنبه ۳۰ بهمن ۹۶ در اولین حضورش به عنوان رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس سخن می‌گفت، جوان باوری را مقدم بر جوان گفتاری دانست و افزود: جوان بودن جامعه یک فرصت برای توسعه کشور محسوب می شود.

 وی با اشاره به برخی آمارهای موجود در حوزه جوانان، اشتغال و مسکن را دو چالش عمده نسل جوان برای تشکیل خانواده دانست و گفت: باید مراقب باشیم چرا که  آمار افزایش سن ازدواج معضل های دیگری نظیر افسردگی در این نسل را به دنبال خواهد داشت.

 وی  روند توسعه کمی سازمانهای مردم نهاد در دولت تدبیر و امید در استان فارس را قابل تقدیر دانست اما در عین حال خواستار توجه بیش از پیش به توسعه کیفی عملکرد این سازمان ها شدو افزود: باید به جوانان فرصت داد تا با فعالیت در چارچوب این سازمان‌ها قبول مسئولیت های اجرایی در حوزه های فرهنگی ،اجتماعی  را تجربه کنند.

 استاندار فارس افزایش هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف با سازمان‌های مردم نهاد را یک انتظار جدی دانست وگفت: من اگر مدیر کل آموزش و پرورش باشم و بدانم سمنی، دانش آموزان بی‌بضاعت را ساماندهی و آنها را برای ادامه تحصیل ترغیب می‌کند، با کمال میل هر روز احوال اعضای آن سمن را جویا می‌شدم.

 تبادار در ادامه خواستار تغییر نگاه‌ها به بحث جوانان و سازمان های مردم نهاد شدو گفت: مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس و مشاور جوان استانداری باید با ترسیم نقشه راه و اعتقاد به نگاه سازمان باور زمینه حضور جوانان را بیش از پیش در فعالیت‌های اجتماعی فراهم سازند.

 وی در بخش دیگری از صحبت هایش گسترش سازمان‌های مردم نهاد را یکی از راه های کم کردن آسیب های اجتماعی دانست افزود: سازمانی که قرار است خود الگویی برای جامعه باشد می‌تواند با افزایش تعداد اعضای خود ،چتر الگوسازی اش را در جامعه گسترش دهد.

تبادار با اشاره به سابقه استان فارس در بخش آی تی و آی سی تی خواستار فعال شدن سازمان‌های مردم‌نهاد جوان در این حوزه شد و با بیان اینکه از این به بعد عملکرد مدیران در مواجهه با سازمان‌های مردم‌نهاد رصد می‌شود افزود: دستگاه‌هایی که با سازمان‌های مردم نهاد همکاری مناسبی داشته باشند در فواصل معین معرفی و تشویق خواهد شد.

520 کلیک ها  دوشنبه, 30 بهمن 1396 15:26
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا