شهردار شیرازخواستار پرداخت معوقات سهم دولت در خصوص احداث خط یک قطار شهری شد

شهردار شیرازخواستار پرداخت معوقات سهم دولت در خصوص احداث خط یک قطار شهری شد
دیدار شهردارشیراز با معاون اول رئیس جمهور

 راستین آنلاین: شهردار شیراز در دیدار با معاون اول رییس جمهور خواستار پرداخت معوقات سهم دولت در خصوص احداث خط یک قطار شهری شد.

حیدر اسکندرپور با تاکید بر اینکه شهرداری سهم خود را برای احداث خط یک قطار شهری شیراز پرداخت کرده، گفت: دولت هنوز سهم خود را برای احداث خط یک قطار شهری پرداخت نکرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ماه های انتهایی سال هستیم صدور دستور ویژه برای پرداخت معوقات سهم دولت در خط یک قطار شهری شیراز می توان چالش های پیش رو را مرتفع سازد.

 

شهردار شیراز با اشاره به اهمیت بافت تاریخی به عنوان یک ثروت افزود: اختصاص اعتبار ویژه برای ساماندهی بافت تاریخی کلانشهرهایی نظیر شیراز یک اولویت برای ساماندهی این بخش از شهر شیراز است.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون در بافت های تاریخی سه نهاد شهرداری، میراث فرهنگی و وزارت مسکن تحت عنوان شرکت های عمران و بهسازی اقداماتی را انجام می دهند، عنوان کرد: اعتقاد ما بر این است که که این اقدامات جزیره ای از یک سو منجر به آسیب رسیدن به بافت و از سوی دیگر منجر به سردرگم شهروندان در بین این سه مجموعه می شود.

 

اسکندرپوردرادامه از معاون اول رئیس جمهورتقاضا کرد که دولت طی مصوبه ای نحوه مدیریت بافت های تاریخی را تعیین تکلیف کندکه این پیشنهاد وی مورد استقبال اسحاق جهانگیری قرار گرفت و مقرر شد که از طریق وزارت کشور طرح این مصوبه پیگیری شود.

 

شهردار شیراز با اشاره به وجود اماکن تاریخی و فرهنگی متعدد در شیراز گفت: هزینه ورودی این مجموعه ها به حساب خزانه وارد می شود و امکان استفاده از این درآمد برای توسعه این اماکن تاریخی و فرهنگی وجود ندارد.

289 کلیک ها  یکشنبه, 08 بهمن 1396 18:24
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا