هیچ پروژه‌ی عمرانی را در شهر شیراز تعطیل نکرده‌ایم

هیچ پروژه‌ی عمرانی را در شهر شیراز تعطیل نکرده‌ایم
حیدراسکندرپور

راستین آنلاین: شهردارشیراز شایعه تعطیل شدن پروژه‌های عمرانی در سطح این شهر را تکذیب کرد.

حیدراسکندرپور با اشاره به محدودیت‌های مالی شهرداری شیراز از برنامه‌ریزی و مدیریت برای به سرانجام رسیدن تمام پروژه‌های عمرانی براساس اولویت‌بندی‌های علمی خبر داد و افزود: تنها یکی دو پروژه در شیراز تعطیل‌شده است که آن‌هم با حکم مراجع قضایی بوده است.

وی ادامه پروژه کوهسار مهدی را یکی از این پروژه‌ها عنوان کرد و افزود: شهرداری شیراز به شهروندان ساکن در مسیر این پروژه حدود 60 میلیارد تومان بابت تملک املاک آن‌ها بدهکار بوده است ازاین‌رو با حکم دادگاه ادامه این پروژه متوقف‌شده است.

اسکندرپورمطالبه حقوق حقه را حق طبیعی مردم دانست و افزود: شهروندان حق‌دارند برای دریافت پول خود از طریق مراجع قانونی اقدام کنند.

شهردارشیراز در بخش دیگری از صحبت‌هایش تلویحاً مدیریت نیروی انسانی و مالی شهرداری درادوارگذشته را موردنقد قرارداد و افزود: شهرداری شیرازی 384 میلییاردتومان به پیمانکاران بدهکار است که طلب 1816 نفر از افراد ارقامی زیر 50 میلیون تومان است.

اسکندر پور طلب این عده از شهرداری را حدود 21 میلیارد و ششصدمیلیون تومان اعلام کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از حجیم شدن بدنه شهرداری شیرازدرسالهای گذشته انتقاد کرد و بابیان اینکه در حال حاضر به ازاي هر پست سازمانی در شهرداری 4 نیروی انسانی وجود دارد افزود: افزایش 3 هزار نیروی انسانی در چند سال گذشته به بدنه شهرداری یعنی افزایش ماهیانه 10 میلیارد تومان هزینه جاری برای شهرداری شیراز!

اسکندر پور در پایان با ارائه آمار دقیقی از هزینه‌هایی که شهرداری شیراز ملزم به انجام آن‌هاست و با اشاره به 3 هزار میلیارد تومان تعهدات شهرداری در قالب اوراق مشارکت، تسهیلات بانکی، بدهی به پیمانکاران و شهروندان گفت: در چنین شرایطی استقبال از سرمایه‌گذار برای شهرداری شیراز یک انتخاب نیست بلکه یک الزام است.

 

 

437 کلیک ها  سه شنبه, 26 دی 1396 13:28
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا