برای حل مشکل معیشت مردم ناگزیر به توسعه صنعت گردشگری هستیم

برای حل مشکل معیشت مردم ناگزیر به توسعه صنعت گردشگری هستیم
اسفندیار احمدی منش
راستین آنلاین: برای حل مشکل معیشت مردم ناگزیر به توسعه صنعت گردشگری هستیم.اسفندیار احمدی منش که عصر روز پنجشنبه 25 آبان ما در شورای برنامه‌ریزی شهرستان پاسارگاد سخن می‌گفت، با اشاره به ظرفیت‌های تاریخی فرهنگی این شهرستان افزود: نام پاسارگاد بلند و جهانی است و اگر امروز ما به تدوین منشور حقوق بشر توسط ایرانیان افتخار می‌کنیم یعنی به پاسارگاد و مجموعه جهانی آن افتخار می‌کنیم.

وی پاسارگاد را یادگار اولین دولت‌شهر تشکیل‌شده در جهان دانست و تاریخ این شهرستان را از اسلام، پس از اسلام و دوران معاصر افتخارآمیز توصیف کرد.

رئیس شورای برنامه‌ریزی شهرستان پاسارگاد که در حضور استاندار فارس، تنی چند از معاونین وی و تعدادی از مدیران کل استان سخن می‌گفت، میزبانی از 600 هزار گردشگر داخلی و خارجی طی یک سال گذشته و افزایش فاحش این تعداد گردشگر نسبت به سال‌های قبل را حاصل سیاست‌های دولت تدبیر و امید در راستای رفع ایران هراسی دانست و گفت: دولت تدبیر و امید چهره واقعی مردم ایران را به‌عنوان مردمی صلح‌طلب و بافرهنگ برای جهانیان به نمایش گذاشت.

احمدی منش با تقدیر از عملکرد برخی دستگاه‌های اجرایی استان نظیر ورزش و جوانان، میراث و گردشگری، رفاه کار و امور اجتماعی، منابع طبیعی و آبفای روستایی در شهرستان پاسارگاد گفت: وضعیت کنونی شهرستان به‌هیچ‌عنوان با یکی دو سال گذشته قابل‌مقایسه نیست.

وی کمبود آب و خشک‌سالی را یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی مردم این شهرستان عنوان کرد و افزود: در شرایط کنونی شهرستان پاسارگاد شهرستان محروم است امادر تقسیم‌بندی‌های کشوری جزو مناطق برخوردار محسوب می‌شود.

فرماندار پاسارگاد، این شهرستان را تنها شهرستان استان با ثبت دو آثار جهانی در آن معرفی کرد و افزود: جاذبه‌های فراوان طبیعی، تاریخی و فرهنگی شرایط را برای تغییر در الگوی اقتصادی و کسب درآمد از کشاورزی صرف به گردشگری در این استان فراهم ساخته است.احمدی منش در پایان خواستار توجه ویژه مدیران استانی به این شهرستان و حضور مستمر در پروژه‌های تعریف‌شده جهت توسعه شهرستان پاسارگاد شد.

657 کلیک ها  پنج شنبه, 25 آبان 1396 17:23
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا