سه شنبه, 01 آبان 1397 02:57

تاخیر در صدور حکم شهردار،صدای نایب رییس شورای شهر شیراز را درآورد

تاخیر در صدور حکم شهردار،صدای نایب رییس شورای شهر شیراز را درآورد
ابراهیم صبوری

راستین آنلاین:تاخیر در صدور حکم شهردار،صدای نایب رییس شورای شهر شیراز را درآورد.پس از کش و قوس های فراوان وبعد ازآنکه وزیرکشورحاضرنشدزیرحکم شهردارمنتخب اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیرازرا امضاکندِسزده عضو این شورا روی برگه های رای گیری مجدد خودبرای انتخاب شهردارکلان شهر شیرازنام حیدراسکندرپوررا نوشتند تا باردیگر این پیام را صادرکنند که این اعضا در انتخاب شهرداراختلاف نظری با یکدیگر ندارد.

اما تاخیر در صدور حکم فرماندار اسبق شیراز برای نشستن روی صندلی بلدیه  باعث شد تا ابتدای مهدی حاجتی عضو شورای اسلامی شهر شیرازساز انتقاد از وزارت کشور را کوک کند وپس ازآن نیز نايب رپیس این شورا با انتقاد از وزارت کشور ،رحمانی فضلی را درمقابل این سپوال قرار دهد که چرا مسئولان وزارت کشور اهمیت اداره کلان شهری مثل شیراز با بافت جمعیتی و شرایط اقتصادی و اجتماعی خاص را درک نمی‌کنند؟

ابراهیم صبوری با بیان اینکه برخی خارج از اختیارات خود در وزارت کشور کارشکنی می‌کنندافزود:اهمیت صدور حکم شهردار کلان شهر شیراز با نزدیک به ۲ میلیون نفر جمعیت کمتر از انتصاب استاندار استانی با ۸۰۰ هزار نفر جمعیت نیست.

وی بااشاره به قانون انتخاب شهردار که وزارت کشور را مکلف می‌کند ظرف مدت ۱۰ روز نسبت به بررسی شرایط شهردار منتخب و صدور حکم اقدام کند، ادامه داد: مراحل تشکیل پرونده و بررسی شرایط اقای اسکندرپور در وزارت کشور انجام شده اما همچنان حاکم شهردار شیراز صادر نشده است.

صبوری با تشریح شرایط کلان شهر شیراز ابراز کرد: قریب ۲ ماه شهر شیراز فاقد شهردار است و امور شهرداری توسط سرپرست اداره می‌شود.

نایب رییس شورای شهر شیراز با اشاره به محدودیتهای قانونی اختیارات سرپرست ادامه داد: جای سئوال است که

وی تاخیر و تعلل در صدور حکم شهردار شیراز را فاقد توجیه دانست و گفت: ظاهرا افرادی درون وزارت کشور علاقمند نیستند حکم شهردار منتخب نماینده مردم صادر شود و به دنبال علائق خود هستند و از طریق مختلف تلاش می‌کنند این مسیر دموکراتیک و قانونی را مخدوش کنند.

وی اضافه کرد: شورای شهر شیراز اجازه نمی‌دهد افرادی خارج از حیطه اختیارات خود و به بهانه‌های واهی برای صدور حکم شهردار منتخب شیراز کارشکنی کنند.

صبوری خاطر نشان کرد: انجام بسیاری از امور شهر در حوزه‌های عمرانی، فنی و شهرسازی و سرمایه‌گذاری نیازمند حضور و تصمیم شهردار است که الان در شیراز معطل مانده است‌.

وی به وضعیت منابع انسانی شهرداری شیراز اشاره کرد و‌ گفت: به غیر از جمعیت دو میلیون نفری که هر روزه خدماتی همچون جمع اوری زباله، نظافت شهر، کنترل ترافیک و ناوگان حمل و نقل‌شان را از شهرداری دریافت می‌کنند، تامین حقوق و معیشت حدود ۱۱ هزار نفر پرسنل کار ساده‌ای نیست که بتوان از سرپرست انتظار داشت و ضرورت حضور شهردار  را بیشتر مشخص می‌کند.

نائب رییس شورای شهر شیراز معطل ماندن پروژه‌های عمرانی را از دیگر چالش‌های فقدان حضور شهردار منتخب برشمرد و افزود: معطل ماندن پروژه‌های عمرانی علاوه بر اتلاف منابع مالی و فیزیکی، نارضایتی شهروندان را به همراه خواهد داشت که باز هم ضرورت حضور شهردار را به مسئولان وزارت کشور گوش زد میکند.

وی از تاخیر در روند صدور حکم شهردار منتخب شیراز به شدت انتقاد کرد و از وزیر کشور خواست با در نظر گرفتن شرایط کلان شهر شیراز، به صدور حکم شهردار این شهر سرعت بخشد.
726 کلیک ها  پنج شنبه, 27 مهر 1396 11:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا