توضیحات سخنگوی وشورای شهرشیراز درخصوص جلسه غیر علنی با محمد رضا عارف

توضیحات سخنگوی وشورای شهرشیراز درخصوص جلسه غیر علنی با محمد رضا عارف
علی ناصری
راستین آنلاین:سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به سفر آقای عارف به شیراز برای شرکت در کنفرانس انجمن رمز، جلساتی با حضور اصلاح‌طلبان و به‌طور جداگانه با اعضای شورای پنجم شیراز برگزار شد.


علی ناصری علی ناصری که ظهر پنجشنبه 16 شهریور در جمع خبرنگاران سخن می گفت با بیان اینکه دکتر عارف اولین میهمان ملی شورای پنجم شهر شیراز محسوب می‌شد، گفت: جلسه دکتر عارف با اعضای شورای شیراز صبح پنجشنبه و قبل از جلسه علنی شورا برگزار و در خصوص مباحث مختلف تبادل نظر و همفکری انجام شد.

ناصری در خصوص مهمترین مباحث جلسه شورای شیراز با عارف گفت: اصلاح‌طلبان در دهه 90 پنج گام را پیش‌بینی کرده‌اند که 3 گام آن با موفقیت برداشته شده و دو گام بزرگ دیگر نیز پیش‌رو قرار دارد.

وی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری در سال‌های 92 و 96 و انتخابات شوراها و مجلس طی این سال‌ها، گفت: گام چهارم که به نظر ساده‌تر خواهد بود انتخابات دور آینده مجلس در سال 98 و گام چهارم نیز انتخابات ریاست‌جمهوری در سال 1400 خواهد بود.

ناصری با تاکید براینکه در انتخابات‌های گذشته اقبال عمومی به تفکر اصلاحات در رای مردم مشخص بود، گفت: ما خود را مدیون مردم می‌دانیم و تلاش خواهیم کرد که رضایت‌مندی مردم را در صدر اولویت‌ها و برنامه‌ها قرار دهیم.

او اضافه کرد: قطعا مصوبات مجلس شورای اسلامی در میان‌مدت و بلند مدت تاثیرگذار خواهد بود اما مصوبات شوراها تاثیری کوتاه مدت و حتی لحظه‌ای بر زندگی مردم دارد.

ناصری با تاکید براینکه شورای پنجم شیراز خود را برآمده از اصلاحات می‌داند، گفت: تفکر اصلاحات به‌دنبال حذف نبوده و نیست بلکه به‌دنبال استفاده از تمام ظرفیت‌ها، کارآمدی و هم‌افزایی است و وحدت را در تمام زمینه‌ها دنبال می‌کند.

او ادامه داد: قطعا شعار و رویکرد اصلاحات، گفتمان، تعامل، محبت، دوستی، شفافیت، پاسخگویی و صداقت و دیدن تمام مردم به‌عنوان شهروندانی که حقوقی بر آنها مترتب است بوده و همین مسیر دنبال می‌شود؛ اصلاحات اعتقاد دارد مردم نه به عنوان ساکنان در یک شهر بلکه به‌عنوان شهروندان باید دیده شوند و در اداره امور شهر باید دیدگاه‌ها و نظرات آنان و نیازهای موجود مد نظر قرار گیرد.

ناصری با تاکید بر اینکه در گذشته اقدامات بسیار خوبی در شیراز انجام شده و جای قدردانی از اعضای شوراهای گذشته و تمام شهرداران خصوصا شورای چهارم و آخرین شهردار شیراز دارد، گفت: در گذشته نگاه بیشتر بتن محور بوده و امروز نیازمند نگاه نرم‌افزارانه و انسان محور هستیم.

او با تاکید براینکه شیراز نیازمند روحیه نشاط و شادابی و سرزندگی است، گفت: برای رسیدن به آنچه مد نظر شورای پنجم قرار دارد، قطعا مباحث مدیریت واحد شهری و تعریف منابع پایدار خواهد بود؛ اگرچه در گذشته اقداماتی در این زمینه انجام شده که به شکلی جدی‌تر دنبال خواهیم کرد.

ناصری پیگیری برای اصلاح قانون شوراها از سوی مجلس را یکی دیگر از اولویت‌ها دانست و گفت: کاهش تعداد اعضای شوراها در دوره پنجم آسیب‌های جدی به‌دنبال دارد که به‌عنوان یک ضرورت دنبال می‌شود.

او از اضافه شدن کمیسیون حقوق شهروندی به کمیسیون‌های شورا در شیراز اشاره و اضافه کرد: شورای پنجم شهر شیراز اگرچه برآمده از جریان اصلاحات است اما خود را نماینده تمام مردم این شهر می‌داند و برای سرعت بخشیدن به کار رسیدگی امور مردم و تسهیل در رفع نیازهای به‌حق و قانونی شهروندان، کمیسیون حقوق شهروندی را راه‌اندازی کرده است.

ناصری با بیان اینکه در گذشته نیز اقدامات فرهنگی و نرم‌افزاری انجام شده است، گفت: شورای پنجم قطعا مباحث عمرانی را با قدرت بیشتری نسبت به گذشته و به شکلی جدی دنبال می‌کند اما نگاهی جدی به مباحث نرم‌افزاری نیز دارد؛ ما اعتقاد داریم که تمام پروژه‌ها باید پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی و ... داشته باشد.

او با بیان اینکه یکی از دلایل وجود و گسترش آسیب‌های اجتماعی کم توجهی به انسان‌محوری در فعالیت‌ها است، گفت: اگر فعالیت‌های شهرداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی، انسان‌محور بود، قطعا امروز نباید شاهد بخش اعظمی از آسیب‌های اجتماعی موجود بودیم.

ناصری گفت: امروز نوع نگاهی که به شهرداری و وظایف شهرداری می‌شود تا آنچه در 2 دهه قبل وجود داشت، بسیار متفاوت است؛ شهرداری یکی از مهمترین و اثرگذارترین نهادها در جامعه تلقی می‌شود که بار مسئولیت زیادی را در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و ... بر دوش دارد.

وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به صدور و ابلاغ هرچه سریعتر حکم شهردار گفت:امیدواریم حکم شهردار منتخب شیراز به زودی ابلاغ شده و سکان شهر رسما به دست وی سپرده شود.
405 کلیک ها  پنج شنبه, 16 شهریور 1396 11:09
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا