رسانه ها در پيشگيري از وقوع جرم نقش موثري دارند

رسانه ها در پيشگيري از وقوع جرم نقش موثري دارند
سرهنگ محمدي

راستين آلاين: معاون اجتماعي استان با بيان اينكه اقدامات پليس در راستاي پيشگيري اجتماعي است، گفت: اصحاب رسانه و خبرنگاران نقش مؤثري در پيشگيري از بروز انواع جرائم دارند.


نشست تعاملي معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان و خبرنگاران رسانه هاي گروهي با توجه به نزديك شدن به ايام پاياني سال، چهارشنبه اخر سال و تعطيلات نوروزي در محل معاونت اجتماعي برگزار شد.
در اين نشست سرهنگ " كاووس محمدي" معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان فارس طي سخناني گفت: از زمان تشريف فرمايي سردار گودرزي تحول عظيمي در مجموعه نيروي انتظامي استان شكل گرفته است.
وي به اجراي طرح مكنا و بازسازي محيط خدمتي در كلانتري ها و پاسگاه هاي انتظامي استان اشاره كرد و گفت: اين طرح تاكنون در 150 كلانتري اجرا شده كه استان فارس را در رتبه اول كشور بعد از تهران قرار داده و با اجراي اين طرح آستانه تحمل كاركنان انتظامي بالا رفته و تكريم ارباب رجوع و رعايت حقوق شهروندي نيز توجه ويژه اي شده است.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان فارس به موضوع عدالت ترميمي و دواير مشاوره و مددكاري مستقر در كلانتري ها و پاسگاه هاي انتظامي اشاره كرد و افزود: در طول 10 ماهه اول سال جاري، 11 هزار و 400 پرونده به اين مراكز ارجاع داده شده است كه 76 درصد از آنها به مصالحه انجاميده است.
سرهنگ محمدي گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه مي توانند با قلم هاي خود در بالا بردن احساس امنيت در جامعه و در راستاي پيشگيري از جرائم و آسيب هاي اجتماعي پليس را ياري كنند.
درپايان اين نشست پيرامون مسائل و مشكلات پيش رو و اقدامات في ما بين معاونت اجتماعي و خبرنگاران بحث و تبادل نظر شد.
1353 کلیک ها  دوشنبه, 02 اسفند 1395 14:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا