انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام و فرصت طلایی پیش رو

علی رضایی
علی رضایی  
انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام و فرصت طلایی پیش رو علی رضایی

راستین آنلاین:پس از آنکه در طول سالیان گذشته مدیران شهر شیراز نتوانستند یک عنوان بین المللی را برای این شهر کسب کنند،به نظر می رسد انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام می تواند فرصتی طلایی برای معرفی هرچه بیشتر برای معرفی ظرفیت های این شهر به عنوان یک شهر تاریخی ،فرهنگی و مذهبی باشد.انتخابی که این فرصت را فراهم می سازدتا بتوانیم در طول یک سال فرهنگ غنی کشورمان و ویژگی های شهر شیراز را به دنیا معرفی کنیم.

باید ازتجربه موفق استانبول استفاده کنیم

دبیر اجرایی پروژه ی پایتختی جوانان جهان اسلام با اشاره به اهمیت کسب این عنوان  برای شهر شیراز  بر ضرورت استفاده از تجارب مدیران شهر استانبول ترکیه در اجرای برنامه های مربوط به پایتختی جوانان جهان اسلام تاکید می کند و می گوید: استفاده از تجربیات  این شهرکه  پیش از این دو دوره متوالی عنواتن پایتختی جوانان جهان اسلام را دراختیار داشته باعث می شود تا برای برگزاری هرچه بهتر آن، از تمامی ظرفیت ها و امکانات کشور استفاده کنیم.

علی رضایی با بیان اینکه نباید به این رویداد به صورت مقطعی نگاه کرد می افزاید:برنامه های مصوب دردوره یک ساله پایتختی جوانان جهان اسلام در دو بخش فرهنگی و ورزشی طرح ریزی شده و به همین علت نباید گمان کنیم تمام اتفاقات مهم پیرامون این عنوان قرار است در روزافتتاحیه به وقوع بپیوندد.

وی ماهیت این عنوان را با عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام متفاوت دانست و افزود:در پروژه پایتختی جوانان جهان اسلام محوریت اجرا  برنامه بر عهده سازمان های مردم نهاد جوان  در دو بخش فرهنگی و جوانان است.

درمشهد و تبریز همه پای کارند

در حالیکه با اعلام سازمان همکاری کشور های اسلامی ،تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 انتخاب و معرفی شده است و به نظر می رسدکه یک عزم عمومی برای هرچه بهتر برگزارشدن برنامه های مربوط به این پروژه در شهر تبریز ایجاد شده است،اخبار و شواهد ج/حاکی از بکار بسته شدن تمام ظرفیت های شهر مشهد برای تحقق برنامه های مربوط به پایتخت فرهنگی شدن این شهر در جهان اسلام و آن هم در سال 2017 است.اتفاقی که در مراسم افتتاحیه این عنوان در شهر مشهد کاملا مشخص بود.

فعالیت های شهرداری و صداو سیما در این دو شهر بسیار ملموس و بارز است.شهرداری این دو شهر با حمایت مالی از تیم های ورزشی مشهد و تبریز موج تبلیغاتی را آغاز کرده و در کنار آن نیز صداو سیما بخش عمده ای از تبلیغات و تلاش برای جلو بخشیدن به این عناوین را بر عهده گرفته اند،اتفاقی که به نظر می رسد در شیراز اگر هم رخ داده باشد بسیار کمرنگ است.

رضایی در این خصوص می گوید:عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام فرصت مناسبی برای  یک حرکت وحدت گرا و تقریبی در جهان اسلام است از این رو باید از از ظرفیت های ادارات و سازمان ها نیز در این رویداد بزرگ می توان استفاده کرد.

در هرحال به نظر می رسد فرصت طلایی پیش رو ،زمان مناسبی برای محک مدیرانی است که همواره شعار تلاش برای ارتقاء جایگاه بین المللی شهر شیراز را سر می دهند.

محکی که می تواند عیار ادعاها را در طول یک سال مشخص کند.

گفتنی است مراسم افتتاحیه پایتخت جوانان جهان اسلام قرار است 16 بهمن ماه با حضور میهمانان عالی رتبه داخلی و بین المللی در شیراز برگزار شود.

انتهای پیام /  101
1170 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 07 بهمن 1395 14:42
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا