انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان اسلام فرصتی برای تبادلات فرهنگی میان جوانان مسلمان است

انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان اسلام فرصتی برای تبادلات فرهنگی میان جوانان مسلمان است
علی اکبری
راستین آنلاین:نماینده مردم شیراز با ابراز رضایت از انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام از آن به عنوان رویدادی بسیار مهم نام برد و گفت: این موضوع می تواند برای بخش های مختلف در حوزه جوانان ، فرصت سازی کند .

علی اکبری با اشاره به تاثیرات مهم انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام برای کشورمان گفت: این موضوع علاوه براینکه برای جوانان کشورهای اسلامی می تواند زمینه ساز تعاملات و تبادلات فرهنگی باشد می تواند برای جوانان این استان و جوانان کشورمان فرصت سازی کند .

نماینده مردم شیراز در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همچنین به تاثیر مثبت چنین اقداماتی در اشتغال زایی و کارآفرینی اشاره کرد و در ادامه سخنانش رونق بخشی در بخش‌های مختلف خدماتی، تولید ی و معرفی توانمندی‌های این استان را یک فرصت مهم اعلام کرد.

وی با بیان اینکه از انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام در استان فارس استقبال می‌کنیم اظهار داشت : من شخصا از این اقدامات پشتیبانی می کنم و امیدواریم بتوانیم به دستاوردهای خوبی در پایان نشستهای تخصصی در حوزه های مختلف که با حضور جوانان برگزار می شود ، دست پیدا کنیم .

علی اکبری ظرفیت بالای فرهنگی شهر شیراز را مورد توجه قرار داد و گفت : اساسا مردم این شهر به لحاظ نوع ادبیات و گفتمانشان دارای ادبیات ملایم، معتدل و اهل تعامل هستند.

وی انتخاب شهر شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام را فرصتی مناسب برای معرفی این شهر دانست و ادامه داد: شیراز از ظرفیت ، تنوع و اقلیم فرهنگی بسیار خوبی برخوردار است، به خصوص اینکه شهر سلامت هم در آنجا با کمک بخش خصوصی در حال پایه‌گذاری است که همه اینها می‌تواند فرصت و برکتی برای این شهر و جوانان کشور فراهم کند .

گفتنی است ، در سومین اجلاس سازمان همکاری سران کشورهای اسلامی که در نیمه مهرماه 95 در استانبول ترکیه برگزار شد، شیراز به ‌عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام انتخاب شد .

با شروع سال 2017 قرار است در روز بیستم دی ماه با برگزاری مراسم افتتاحیه رسما فعالیت خود را آغاز خواهد کند.

340 کلیک ها  جمعه, 17 دی 1395 00:27
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا