توسعه کشور با اتکا به سرمایه های بخش خصوصی ممکن می شود

توسعه کشور با اتکا به سرمایه های بخش خصوصی ممکن می شود
ساسان تاجگردون
راستین آنلاین:رییس سازمان برنامه و بودجه استان فارس: توسعه مملکت تنها به عهده دولت نیست و این امر بیشتر با اتکا به سرمایه های سرگردان بخش خصوصی به نتیجه می رسد.

  رییس سازمان برنامه و بودجه استان فارس  که در همایش سراسری روسای مجمع مشورتی توسعه استان های کشور سخن می گفت،با اشاره به سابقه جداش شدن این سازمان از استانداری ها، افزود: با وجود اینکه روند جداسازی همیشه با تبعاتی همراه بوده، سازمان برنامنه و بودجه استان فارس پس از جدایی از
استانداری موفق شد با حفظ نظم به اهداف مورد نظرش برسد .
ساسان تاجگردون اهداف مورد نظر سازمان مطبوعش را به سه بخش تقسیم کرد و ادامه داد: اولین هدف تدوین سند آمایش سرزمین بود که در حال حاضر در دومین مرحله تدوین قرار داریم و بنا داریم آینده نگاری این سند را به صحن شورا ببریم.
ریییس سازمان برنامه و بودجه استان فارس دومین هدف گذاری را سند چشم انداز توسعه استان فارس عنوان کرد که این نیز در حال انجام است .
او هدف دیگر سازمان خود را عملیاتی کردن شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد تاکید کرد: فعال کرددن واحد های تولیدی و تامین سرمایه در گردش یکی از مهمترین فاکتورها در این مسیر بود که خوشبختانه استان فارسدر این راه جزء استان های پیشرو در سطح کشور است .
تاجگردون بحث واگذاری طرح تملک و سرمایه ای به بخش خصوصی، فعال کردن بخش سلامت و پیشبرد عملیات شهر سلامت، نیز از بخش های مهم کار سازمان برنامه و بودجه دانست که به گفته وی در این مسیر هم موفق عمل شده و در سطح کشور هم فارس از استان های سرآمد محسوب می شود .
رییس سازمان برنامه و بودجه استان فارس با اشاره به سرشماری نفوس و مسکن که اخیرا در کشور و فارس برگزار شد، گفت: عملیات سرشماری همزمان با سراسر کشور در استان فارس نیز بخوبی و با موفقست انجام شد که با توجه به گستردگی ما از استان های موفق در این امر بودیم .
وی در مجموع شرایط استان فارس را خوب ارزیابی کرد و تاکید کرد: توسعه مملکت تنها به عهده دولت نیست و این امر بیشتر با اتکا به سرمایه های سرگردان بخش خصوصی به نتیجه می رسد که باید در فضای اقتصادی کشور فعال شود.

244 کلیک ها  شنبه, 04 دی 1395 05:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا