توسعه واقعی با حضور مردم محقق می شود

توسعه واقعی با حضور مردم محقق  می شود
زهرااربابی
راستین آنلاین: معاون توسعه منابع انسانی و هماهنگی استان های سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:توسعه واقعی با حضور مردم محقق می شوداز این رو اگر دولت حضور مردم، نهادهای مردمی و بخش های غیر دولتی را در کنار خودش داشته باشد بدون تردید در مسیر واقعی توسعه قرار خواهدگرفت.

 زهرا اربابی،که در همایش سراسری روسای مجمع مشورتی توسعه استان های کشور درشیرازسخن می گفت،افزود: اگر قرار است که در مسیر توسعه پایدار و همه جانبه قرار گیریم باید به بخش غیر دولتی اعتماد کنیم و زمینه حضور فعالانه این بخش را در مسیر توسعه فراهم آوریم.
وی، با اشاره به اینکه، دولت ها موظف به فراهم کردن زیرساخت ها برای مشارکت و حضور بخش خصوصی در این زمینه هستند، اظهار داشت: در مسیر توسعه و تدوین برنامه ها و ارائه پیشنهادها همه ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که نباید تنها به فکر منافع یک گروه و قشر خاص بود.
رئیس مجمع مشورتی توسعه استان  سیستان و بلوچستان ، با اشاره به اینکه رویکرد همه ما اعم از مسئولان و مردم باید تحقق اهداف عالی نظام برای توسعه و پیشرفت باشد گفت: تجربه تمام کشورهای پیشرفته دنیا تاکنون نشان داده که محور توسعه جامعه چیزی جدا از محوریت مردم و منابع انسانی توانمند نبوده است.
معاون توسعه منابع انسانی و هماهنگی استان های سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: حتی سایر زیرساخت ها هم توسط سرمایه های فکری و انسانی آماده می شود.
اربابی، توانمندی سازی منابع انسانی و بهره گیری از شایستگان را زمینه سازی مناسب برای بهره مندی از ظرفیت ها دانست و اظهار داشت: در فرآیند توسعه در جوامعی که این تجارب را پشت سر گذاشته اند همیشه رد پایی از حضور موثر مردم و بخش های غیر دولتی قابل مشاهده است.

236 کلیک ها  جمعه, 03 دی 1395 07:31
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا