استعفای رئیس دانشگاه شیرازپذیرفته نشد

علی اکبر صفوی
علی اکبر صفوی  
استعفای رئیس دانشگاه شیرازپذیرفته نشد علی اکبر صفوی

راستین آنلاین:قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز گفت:‌حکم بازنشستگی دکتر مجید ارشاد لنگرودی در این دانشگاه صادر شده اما استعفای نامبرده از ریاست دانشگاه شیراز را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نپذیرفته است.

 دکتر سید علی اکبرصفوی اظهارداشت:‌ هفته گذشته رئیس دانشگاه شیراز تقاضای بازنشستگی خود را به دانشگاه ارایه و تقاضا کرد که حکم بازنشستگی صادر شود که این اقدام در دانشگاه انجام و حکم بازنشستگی دکتر مجید ارشاد در دانشگاه شیراز صادر شد.
وی گفت: ازسوی دیگر، رئیس دانشگاه شیرازاستعفایی هم به وزارت علوم، ‌تحقیقات وفناوری ارسال کرد و خواستار آن شد که وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری درخواست استعفا را بپذیرد و هرچه زودتر جانشینی برای ریاست دانشگاه شیراز تعیین شود که وزیر نپذیرفت.
قائم مقام دانشگاه شیراز بیان کرد: وزارتخانه تمایل دارد که آقای دکتر ارشاد و تیم هیات رئیسه دانشگاه با قوت به کارشان ادامه دهند.
صفوی اضافه کرد:از داخل دانشگاه شیراز هم بخش های مختلفی از استادان، دانشجویان، ‌کارکنان با اصرار زیاد خطاب به هیات رئیسه دانشگاه و دکتر ارشاد تقاضا کردند که با جدیّت به کارشان ادامه دهند و سعی بر آن است تا چند ماهی که تا انتخابات ریاست جمهوری زمان هست، همچنان کارها به پیش رود و پروژه های مهمی که دراین چندسال در دانشگاه رقم خورده است ، کامل شوند و به سر انجام برسند.
قائم مقام دانشگاه شیراز درباره چرایی تقاضای بازنشستگی رئیس دانشگاه شیراز اظهار داشت: در طول یکسال گذشته درباره احکام غیرمنطقی که درباره دادگاه مرتبط با حمله به آقای دکتر مطهری وجود داشت، قول های پراکنده ای داده شده بود که این قضیه حل و فصل می شود و این کار غیرمنطقی پاک می شود اما متاسفانه در یک ماه گذشته فشارهایی صورت گرفت واقداماتی انجام شد تا این حکم ها اجرایی شود.
حمله به علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اسفند 1393 صورت گرفت که رای اولیه آن متضمن صدور احکام برای برخی افراد از جمله محکومیت قائم مقام دانشگاه شیراز بود. 
صفوی ادامه داد: درهفته گذشته نیز یک حرکت عجولانه در این زمینه صورت گرفت که با درایت وزارت علوم ، قوه قضائیه و رئیس دادگستری استان فارس، این قضیه خیلی سریع در یکی دو روز کنترل و مقرر شد روند پیگیری ها به صورت مرسوم جلو برود.
قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز گفت:من به سهم خودم و از طرف همه دوستان و دلسوزان دانشگاه و دلسوزان نظام ، از همه کسانی که تلاش کردند مسائل حل و فصل شود و بی جهت بحران ایجاد نشود، تشکر می کنم و امیدوارم که با همدلی و تلاش همگان این جور مسائل خیلی سریع حل شود؛ چراکه آثار و تبعات خوبی در جامعه دانشگاهی، ملی و بین المللی ندارد.
صفوی ادامه داد: من و دوستان تلاش کردیم که جلو عکس العمل ها در سطوح مختلف هیات علمی و دانشجویی و غیره گرفته شود و بی جهت تنشی ایجاد نشود که خوشبختانه موفق بودیم.
وی اظهار داشت: وزارت علوم،تحقیقات و فناوری هنوز دارد تلاش می کند که رضایت دکتر ارشاد جلب شود ولی دکتر ارشاد خیلی تمایلی به این بازگشت ندارد.
قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز گفت: نظر مجموعه مدیریتی دانشگاه آن است که در دانشگاه آرامش باشد و تعامل وجود داشته باشد تا در این شرایط سخت ملی و بین المللی کارهای دانشگاه و نقش آفرینی دانشگاه در سطح جامعه انجام شود و ارتقای جایگاه دانشگاه شیراز در سطح بین المللی با قوت ادامه یابد .
صفوی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان ابطال حکم بازنشستگی دکتر ارشاد در دانشگاه شیراز وجود دارد یا خیر، اظهار داشت:همه چیز امکان بازگشت دارد اما باید شرایط بازگشت فراهم باشد. شرایط بازگشت از نظر ما یعنی فشار بیش از حد روی دانشگاه متوقف شود.
وی اظهار داشت: اگر دکترارشاد قصد بازنشستگی داشت زودتر اقدام می کرد و هفته گذشته به دلیل فشاری که به وجود آمد این کار صورت گرفت.
قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز افزود: علیرغم اینکه حدود 30 سال از خدمت دکتر ارشاد در دانشگاه شیرازمی گذرد و به اندازه کافی به دانشگاه خدمت کرده اند، اما با توجه به اینکه استاد تمام و مورد اعتماد دانشگاه، شهر و کشور هستند،‌ می تواند تا 10 سال دیگر خدمات خود را در شکل های مدیریتی ادامه دهند.

انتهای پیام /  101
1005 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 29 آذر 1395 12:17
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا