عضو شورای شهر شیراز آمریکا را متهم به ایجادخشکسالی درفارس کرد

عضو شورای شهر شیراز آمریکا را متهم به ایجادخشکسالی درفارس کرد
محمدحق نگر
  • عضو شورای شهر شیراز گفت: خشکسالی امروز فارس و کشور به دلیل بدعهدی آمریکا در اجرای برجام و پروژه «هارپ» و دخل و تصرف در اتمسفر و تاثیر آن بر پروژه خشکسالی ایران است.

راسیتن آنلاین محمد حق نگر عصر امروز دوشنبه در صحن علی شورای شهر شیراز، گفت:چرا خرید دستگاه نهال در آور که از مصوبات سال دوم شورای چهارم است تاکنون عملیاتی نشده است.

وی ادامه داد: دستگاه نهال درآور یکی از مهم ترین ابزارهای مورد نیاز سازمان فضای سبز می باشد بیشتر پروژه های عمرانی عموما با فضای سبز در برخورد می باشند و لازم است درخت های کهنسال بدون لطمه جا به جا شوند در سال دوم شورای چهارم مصوبه خرید دستگاه فوق به شهرداری ابلاغ گردیده است.

شورای شهر شیراز ادامه داد: وقتی علت عدم اجرای آن را از معاون اجرایی سوال کردم متوجه شدم تاکنون سه بار ارز برای شرکت سازنده ارسال شده که متاسفانه به علت هراس بانک ها از بلوکه شدن سرمایه شان توسط آمریکا هر سه بار برگشت خورده است این در حالی است که امروز مدت یکسال است که از پذیرش برجام می گذرد ولی متاسفانه در هیچ یک از معاملاتی که ایران با بانک های خارجی طرف معامله می باشد هنوز فرجی حاصل نشده است.

حق نگر تصریح کرد: این بد عهدی دولت مستکبر آمریکا در تمام بخش های صنعتی و اقتصادی و پزشکی و حتی زیست محیطی ایران اثر گذاشته است خشکسالی که امروز استان فارس و خیلی از شهرهای ایران درگیر آن می باشد و عدم بارش باران نیز از جمله مواردی است که بنا به قرائن نتیجه خباثت دولت آمریکا به ایران می باشد.

عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: قبل از فرجام در بیانات ریاست جمهور بارها شنیده ایم که "با پذیرش برجام مشکل بیکاری، مشکل اقتصادی و حتی مشکل بی آبی حل خواهد شد".

حق نگر تصریح کرد: آری به نظر می رسد یکی از علت های عدم بارش باران این است که دولت مستکبر آمریکا با اجرای پروژه هارپ و دخل و تصرف در اتمسفر – پروژه خشکسالی ایران زمین را کلیک زده است چون قرار بود با حل شدن بحث برجام برطرف گردد.

وی ادامه داد: ولی متاسفانه بدعهدی این دولت مستکبر در مسئله زیست محیطی که خلاف کلیه موازین انسانی و بشری می باشد ، همچنان مشکل خشکسالی ادامه دارد  البته شاید این موضوع کمی اقرارآمیز باشد ولی از شدت خصومت و دشمنی آمریکا با مردم ایران هرگونه احتمالی را می شود تصور کرد.

عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: بحران کم آبی و اجرای خطوط فاضلاب در معابر شیراز به طور کاملا محسوسی باعث شده که ریشه درختان در تلاش آب ناموفق شده و کم کم تشنگی آنها را از پای در آورده و بسیاری از درختان شادابی گذشته خویش را از دست داده اند.

این درحالی است که حق نگر که چندی پیش به دلیل نیزبه دلیل ایراد نطقی دیگر که درآن خواهان ازدواج دختران شیرازی بامهاجران افغانی و آنهم برای رفع مشکل عدم رغبت پسران ایرانی به ازدواج شده بود مورد انتقاد شدید محافل مختلف قرارگرفته بود.

951 کلیک ها  دوشنبه, 17 آبان 1395 16:53
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا