استاندار فارس:

استاندار فارس:
سیدمحمدعلی افشانی
  • استاندار فارس هرجا که آزادی مطبوعات بیشتر باشد فساد و اختلاس نیز کمتر خواهد بود و هرجا کمتر باشد عکس این اتفاق روی خواهد داد.
هر چقدر مطبوعات آزادی بیشتری داشته باشندبه همان اندازه فساد و اختلاس کمتر خواهد بود/ منطقه پارسیان اصلا جزو استان فارس نبوده که اکنون جداشده باشد

راستین آنلاین سیدمحمد علی افشانی که پیش از ظهر امروز سه شنبه در در نشست هم اندیشی احزاب سیاسی استان با قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور در شیراز سخن می گفت،با تاکید بر رعایت اخلاق در انتشار اخبار گفت: نباید در فضای مجازی که ایجاد شده با احساسات مردم تجارت شود.

وی ادامه داد:امروز در شبکه های مجازی به هر شکل تجارت می کنند و این آسیبی است که در آینده مشکل ساز خواهد شد.
استاندار فارس افزود: همه مشکلات کشور از آنجا شکل می گیرد که قدرت بر اخلاق تسلط پیدا می کند و این قدرت وقتی یک شبکه مجازی هم در اختیار داشته باشند که بتواند با احساسات مردم بازی کند مشکلات بیشتری ایجاد می کند.
افشانی ابراز داشت:اقتصاد و سیاست در هم تنیده هستند و نمی توان یکی را تایید و دیگری را نفی کرد.
استاندار فارس گفت: آزادی مقدم بر عدالت است چرا که اگر آزادی نباشد کسی نمی تواند از عدالت دفاع کند اما عدالت محیط بر آزادی است وباید توامان حرکت کنند.

استاندارفارس دربخش دیگری از صحبت هایش شرایط و وضعیت کنونی احزاب در کشوررابه مراتب بهتر از گذشته عنوان کرد و افزود: همه می دانند که امروز احزاب ما نسبت گذشته در جایگاه بسیار بهتری قرار دارند اما هنوز با جایگاه احزاب در نظام های مردم سالار فاصله دارند.

افشانی کیفیت درفعالیت سیاسی را برکمیت آن ارجح تر دانست و گفت: ا ملاک نباید تعدد احزاب باشد بلکه باید چند حزب قدرتمند که در لایه های اجتماعی نفوذ داشته و تاثیرگذار باشند را فعال کنیم.

وی ابرازامیدواری کرد روزی همه در نظام جمهوری اسلامی در عمل به این فکر بیافتیم که تنها راه رفع مشکلات مردم وجود نهادهای نظارتی غیر دولتی است که رسانه ها و احزاب از جمله آنها هستند.

وی دربخش دیگری از صحبت هایش به دستاوردهای دولت اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در شرایطی کشور را تحویل گرفت که هیچ ثبات بازاری وجود نداشت اما در مدت سه سال و سه ماه که از عمر دولت گذشته نرخ ارز بیشتر از 5 درصد تغییر نکرده که این به معنی ثبات بازار و اقصاد می باشد و کار ساده ای نیز نمی باشد.
افشانی ادامه داد: کسی که کار اقتصادی کرده می داند که تورم 44 درصدی را تک رقمی کردن کار کمی نیست و در همین مدت کوتاه توانستیم سهم از دست رفته بازار نفت را به دست آوریم و امروز بیش از 2 میلیون بشکه نفت صادر می کنیم که بیانگر توان اقتصادی مجموعه است.
استاندار فارس افزود:  بر اساس آمار مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در سال نود و دو  16.8  بوده است که علیرغم فشارها و مشکلات موجود با حمایت دولت و تلاش های صورت گرفته این عدد به 12.1 کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: صادرات 6 ماهه اول امسال در فارس 104 درصد بیش از مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی به دانش بنیان بودن اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی که مطرح شده امسال 38 شرکت دانش بنیان از فارس در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور مصوب و ابلاغ شد.
استاندار فارس، در خصوص خدمات ارائه شده از سوی دولت تدبیر و امید نیز گفت: در حالی که از سال 1344 تا سال 92 در استان 604 روستای بالای 20 خانوار گازدار شده در سه سال فعالیت دولت یازدهم بیش از 600 روستا از نعمت گاز بهره مند شدند و مابقی نیز ظرف 2 سال آینده گازرسانی خواهد شد.
استاندار فارس، ضمن انتقاد از انتشار برخی از شایعات در شبکه های مجازی از جمله جدا شدن مدیریت منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان از منطقه ویژه لامرد افزود: این منطقه اصلا جزو استان فارس نبوده که جدا شده باشد. منطقه انرژی بر لامرد هشت هزار و 500 هکتار بوده که هنوز هم وجود دارد که فقط در قانون جدید چون هر فرد تنها یکجا می تواند عضو هیات مدیره باشد، هیات مدیره این 2 مجموعه که مشترک بود از هم جدا شد.
وی گفـت: یا در جای دیگر می گویند که استان فارس به دو استان فارس جنوبی تقسیم شده که این نیز از اساس کذب است.
افشانی بر رعایت حقوق انسان ها تاکید کرد و افزود: رعایت حقوق مردم بسیار مهم می باشد و در انتخابات سال گذشته نیز به فرمانداران تاکید کردم که به قیمت جانتان هم که شده از حقوق مردم دفاع کنید و اگر فرد مخالفتان با یک رای انتخاب شد با افتخار سر خود را بالا بگیرید اما اجازه ندهید که با تقلب و با خرید و فروش رای به اسم رای مردم کسی وارد مجلس شود.
وی ادامه داد: من به یک جریان سیاسی وابسته ام، من یک اصلاح طلب ریشه دار هستم و همواره با صدای بلند آن را گفته ام. امکان ندارد که رای فردی را جا به جا کنم.

373 کلیک ها  سه شنبه, 04 آبان 1395 17:37
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا