مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس:

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس:
حیدرعلی کامیاب
  • مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه جامعه جوان ما در معرض بسیاری از ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی است گفت: رفع ناهنجاری اجتماعی مصداق عملی پدافندغیر عامل است.
رفع ناهنجاری اجتماعی مصداق عملی پدافندغیر عامل است

راستین آنلاین حیدر علی کامیاب که به مناسبت گرامیداشت هفته پدافندغیرعامل با پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس،گفتگو می کرد افزود: توجه ویژه به ورزش خصوصا در بخش همگانی می تواند به عنوان یک پدافند غیرعامل در جامعه محسوب شود.

وی با اشاره به ناهنجاری های موجود در جامعه و آمارهای نگران کننده ای که در پیرامون برخی چالش های اجتماعی نظیراعتیاد،طلاق و... وجود داردگفت:بحران های اجتماعی زمانی به وقوع می پیوندد که نقش مردم درتصمیم گیری های اجتماعی کم رنگ می شد.

کامیاب با تاکیدبراثرگذاری نقش مردم درتعیین سرنوشت یک جامعه به اقدامات انجام شده توسط اداره کل ورزش و جوانان استان در محله سنگ سیاه اشاره کرد و افزود:با برنامه ریزی که معاونت فرهنگی و امور جوانان این اداره کل درمحله سنگ سیاه انجام داد،سازمان های مردم نهاد،محله بحران زده ی سنگ سیاه را به محله ای تقریبا امن و ایمن از لحاظ بهداشت روانی تبدیل کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به توفیقات کسب شده از تجربه حضور مردم و تشکل های مردم نهاد در طرح پاکسازی محله سنگ سیاه گفت:امروز به همان اندازه که این محله برای جوانان ساکن در آن امن شده ،برای عاملان به ناهنجاری های اجتماعی نا امن شده است.

کامیاب پرهیز ازاقدام کلیشه ای و گرایش به سمت رفتارو  شيوه های ابتكاري، هنرمندانه و خردمندانه رااز الزامات اقدام در حوزه پدافند غیر عامل دانست و ادامه داد:وقتی بحث خلاقیت و ابتکار در عمل مطرح می شودآنگاه نمی توان  حد و مرزي رابرای ایده های خوب و کاربردی درپدافند غیر عامل متصور شد.

وی اقدام در حوزه  پدافند غیر عامل را نیازمندوجود یک نگاه تخصصی درحوزه های خاص دانست و افزود: تهدیدات در حال تغییر هستند و تکنولوژی محور، سرعت تغییرات زیاد است، در واقع ماهیت و چارچوب تهدید ثابت نمی‌ماند، تهدید امروز با تهدید چند سال پیش کاملاً متفاوت است در سال‌های گذشته تهدیداصلی تهدید نظامی بود امروز ممکن است که تهدید نظامی تهدید اصلی نباشد و یا جزئی از تهدیدات و تهدیدات دیگری هم در کنار آن قرار گیرد مثلاً ۱۰ سال پیش تهدید سایبری نداشتیم اما امروز تا مرز جنگ سایبری حرکت کرده‌ایم.

کامیاب با تاکید برلزوم وجود نگاه تخصصی در حوزه پدافند غیر عامل گفت:بی شک  یکی از دلایل موفقیت در طرح پاکسازی محله سنگ سیاه ،تخصصی بودن عملکرد اداره کل ورزش و جوانان با محوریت سمن های جوان محور بود.

330 کلیک ها  دوشنبه, 03 آبان 1395 22:09
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا