استاندارفارس:

استاندارفارس:
سیدمحمدعلی افشانی
  • استاندار فارس گفت: تقویت نهاد انتخابات از نتیجه انتخابات مهمتر است و این تقویت زمانی حاصل می شود که مردم به مجریان اعتماد داشته باشند تا در نهایت آنچه که انتخاب مردم است رقم بخورد.
صاحبان تریبون امید رابه جامعه تزریق کنند

راستین آنلاین -  سید محمد علی افشانی در سفر شهرستانی خود به جهرم در گلزار شهدای این شهرستان حضور یافت و قبور مطهر شهدا را گلباران نمود.

استاندار فارس در ادامه ضمن افتتاح چندین پروژه ورزشی در جلسه شورای اداری این شهرستان حضور یافت و اظهار داشت: شهر جهرم، شهری که مهد علمای بزرگواری چون آیت الله نجفی لاری، آیت اللهی، شب زنده دار می باشند که برای کل کشور شناخته شده هستند و منشا خدمات زیادی برای مردم بوده اند.

وی ادامه داد: امروز نیز این شهرستان در تقدیم شهدای مدافع حرم در کل کشور پیشتاز می باشد.

استاندار فارس گفت: با توجه به اینکه جمعیت شهرستان جهرم چهار و نیم درصد جمعیت استان فارس را دارا می باشد هشت درصد شهدای استان را در خود جای داده است که بیانگر اعتقاد و ایمان مردم به دین و وطن خود می باشد.

افشانی افزود: حضور هیجده نماینده استان فارس در مجلس شورای اسلامی ظرفیت خوبی را برای این استان فراهم کرده که باید از آن به نحو مطلوب استفاده شود.

استاندار فارس گفت:  دولت در شرایط دشواری از نظر تورم بالا و تحریم های فراوان اداره امور کشور را بدست گرفت اما امروزه خوشبختانه این تورم تک رقمی شده و ثبات قابل ملاحظه ای بر بازار حاکم شده است.

وی ابراز داشت: امسال که چهارمین سال دولت می باشد نرخ نوسانات ارز کمتر از پنج درصد می باشد که به نوبه خود بی سابقه می باشد و برای اولین بار بعداز سال 1331 تراز مالی کشور مثبت شده است.

افشانی گفت: امروز مشکلات بیمه های حمل بار با کشتی های کشور حل شده و به راحتی بارگیری کالا و نفت انجام می دهند.

استاندار فارس ابراز داشت: آرزوی ما این است که نفت خام صادر نکنیم اما در حال حاضر پایه اقتصادی کشور ما بر مبنای نفت می باشد و در یکساله گذشته میزان صادرات ما به دو میلیون بشکه رسیده است.

وی اظهار داشت: بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول پیش بینی می شود که رشد اقتصادی ما حدود چهار و نیم درصد و 22 میلیون دلار به تولید ناخالص داخلی کشور افزوده می شود که نشان دهنده این است که کشور رشد اقتصادی خود را آغاز کرده است.

استاندار فارس ادامه داد: در شرایط موجود افرادی که دارای تریبون هستند بویژه نمایندگان مجلس و ائمه جمعه و اصحاب رسانه امید را در جامعه تزریق کنند و از مردم بخواهند که در سرنوشت خود مشارک کنند.

وی گفت: علیرغم همه تلاش های عربستان و کشورهای منطقه مبنی براینکه میزان بدست آورده کشورمان از سهم بازار را از دست دهیم توانستیم بر مشکلات فائق آئیم.

افشانی افزود: دفاع از سهم بازار از دفاع از مرزها برای کشورها مهم تر است و این کار ساده ای نبود که کشور ما توانست در شرایط بوجود آمده پس از برجام سهم از دست داده نفت را بدست آورد.

وی گفت: با فروش نفت فقط می توانیم رشد اقتصادی داشته باشیم اما با تبدیل نفت به فرآوردههای نفتی  با احداث صنایع بالا دستی به توسعه می توانیم برسیم.

استاندار فارس ادامه داد: توسعه اقتصادی با تعمیق علم و فن همراه است و رشد بدون آن محقق می شود.

وی گفت: در استان هم گام های خوبی در زمینه حل و نقل برداشته شده و در هفته دولت امسال نیز حدود چهار هزار و 200 میلیارد تومان پروژه افتتاح شد.

استاندار فارس افزود: افتتاح پتروشیمی شهدای مرودشت و چهار هزار هکتار آبیاری تحت فشار نیز در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور به فارس انجام شد.

وی گفت: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بر همه مدیران ضروری است که 24 بند ابلاغی را در ذهن بسپارند و باید در راستای آن قدم های اساسی برداریم.

استاندار فارس افزود: اقتصاد مقاومتی شامل بخش های مختلف از جمله درون زا بودن و برون گرا بودن می باشد که برون گرا بودن  یعنی با دنیا ارتباط سازنده  داشته باشیم و لازمه صادرات محصول نیز همین ارتباط می باشد.

وی ادامه داد:  اما هیچ وقت با اینها به توسعه  نمی رسیم و باید به درون زا بودن آن و تکیه بر داشته های خود تاکید داشته باشیم.

افشانی گفت: برون گرا بودن به معنی این می باشد که دانش و تکنولوژی را از دنیا بگیریم و سطح دانش و تکنولوژی کشور را ارتقاء دهیم.

استاندار فارس گفت: در راستای توجه به دانش بنیان بودن اقتصاد مقاومتی در سال جاری بیش از 38 شرکت دانش بنیان در معاونت علمی رئیس جمهوری تصویب شد.

وی ادامه داد: شهرستان جهرم با دارا بودن نیروهای کارامد فراوان از نیروخیز ترین شهرستان های استان می باشد و باید در زمینه شرکت های دانش بنیان پیشتاز باشد و حمایت های لازم نیز خواهد شد و تسهیلات کم بهره ارائه می شود.

استاندار فارس گفت: شش ماهه امسال به لحاظ وزنی 80 درصد و به لحاظ ارزشی 32 درصد افزایش صادرات  نسبت مدت مشابه سال قبل داشته ایم.

وی ادامه داد: این صادرات مربوط به گمرکات استان است و مدیران باید توجه کنند که صادرات باید تماما از گمرک استان انجام شود.

افشانی گفت: واحدهایی که در استان فعالیت می کنند باید حساب های بانکی خود را به استان بیاورند. نمی شود که همه مشکلات و زحمات روی دوش استان باشد اما حساب ها در تهران  متمرکز شود.

وی گفت: مدیران باید تلاش کنند که همه واحدهای ما که از استان خدمات می گیرند باید حساب های آنها در بانک های استان و شهرستان بچرخد تا تحرک در اقتصاد ایجاد کند.

استاندار فارس افزود: با توجه به خشکسالی های موجود، بحث آب استان به عنوان اولویت اول با  جدیت دنبال می شود و باید از سوی مصرف کنندگان صنعت، کشاورزی و خانگی رعایت شود.

افشانی ابراز داشت: برای رفع مشکل آب استان معاون اول رئیس جمهور به همراه وزیر نیرو و وزیر جهاد کشاورزی به استان آمدند و جلسه ای خاص آب گذاشته شد و تصممیم گرفته شد که موضوع آب استان در شورای عالی آب بررسی شود.

استاندار فارس گفت:  چهار موضوع را در خصوص مسئله آب پیشنهاد دادیم که عبارتند از

1-   از محل شیرین کردن آب دریا آب شهرستان هایی که نزدیک تر هستند  تامین شوند

2-پساب شهرها پایدارترین آب موجود در کشور است وآب پساب برای صنعت و فضای سبز شهری مصرف می شود.

3- با اجرای آبخیزداری، همین  آب موجود هم از استان خارج نشود و چهارمین پیشنهاد نیز اتمام پروژه های آبیاری تحت فشار می باشد که در سرفصل های امسال استان 30 هزار هکتار ابیاری نوین تصویب شده و تلاش می شودکه انجام شود.

استاندار فارس کشت گلخانه ای را یک ضرورت دانست و افزود: این کشت بحث جدی است چراکه کشاورزی پایه اقتصاد فارس است و باید تغییر روش دهیم.

وی گفت: باید با تغییر روش در کشاورزی علاوه بر توانمندسازی کشاورزان و افزایش کیفی و کمی محصولات به ایجاد اشتغال کمک کنیم.

افشانی افزود: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات  کشت گلخانه ای وجود ندارد و به هر میزان که لازم باشد پرداخت  می شود خصوصا در شهرستان جهرم که یکی از شهرستان های تولید محصولات کشاورزی در کشور است.

استاندار فارس به بهبود صنعت اشاره ای کرد و افزود: دولت امسال 16 هزار میلیارد تومان برای رونق 7500 واحد صنعتی کوچک و متوسط  توزیع کرد که فارس با پرداخت 300 میلیارد تومان  و بیش از 1000 میلیارد تومان توزیع بین بانک های مختلف در کشور اول است.

وی گفت: مردم شهرستان باید تلاش کنند که سهم خود را بگیرند و بدانند که برای واحدهای مشکل دار و بالای 60 درصد پیشرفت سقفی برای پرداخت نداریم.

استاندار فارس افزود: باید تلاش کنیم و با کوشش مشکلات را حل کنیم وبخش خصوصی می تواند به تنهایی و با حمایت مسئولان بر مشکلات فائق آید.

وی ادامه داد: کلیات امایش استان در شورای برنامه ریزی استان تصویب شده است و چشم انداز آن نیز مشخص می باشد.

استاندار فارس به انتخابات اشاره کرد و افزود: اولین اقدام مدیران تقویت نهادهای اجتماعی غیر دولتی است که باید انجام دهند.

وی گفت: تقویت نهادهای اجتماعی و رفع مشکلات اجتماعی تنها با مشارکت مردم انجام و رفع می شود

افشانی افزود: تقویت نهاد انتخابات از نتیجه انتخابات مهمتر است و این تقویت زمانی حاصل می شود که مردم به مجریان اعتماد داشته باشند تا در نهایت آنچه که انتخاب مردم است رقم بخورد.

استاندار فارس افزود: باید در جریان انتخابات بین مردم  ایجاد اعتماد کنیمتا میزان مشارکت مردم هم بالاتر رود.

وی گفت: مشارکت بیشتر مردم بیانگر مقبولیت نظام در بین مردم  و اعتماد به حاکمان و برگزار کنندگان می باشد.

357 کلیک ها  یکشنبه, 02 آبان 1395 07:34
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا