مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس:

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس:
حیدرعلی کامیاب
  • مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس بابیان اینکه درچند سال اخیر و در برنامه ریزی های مبتنی بر توسعه به‌ منابع‌ انساني‌ به‌ عنوان‌ عنصري‌ هوشمند توجه‌ شده‌ است،افزود:با ارزش ترین عنصر در مسیر توسعه «انسان» است.
با ارزش ترین عنصر در مسیر توسعه «انسان» است

راستین آنلاین- حیدر علی کامیاب که در دیدار اعضای هیات رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان فارس با استاندار این استان سخن می گفت،افزود:توسعه ی پایدار انسان محور است.

وی در توسعه پایدار انسان را سزاوار بهره مندی از بهداشت، امنيت، فرهنگ، آموزش، دانش و توسعه ارتباطات و اطلاعات دانست و باتاکید بر اهمیت آموزش و پرورش در روند توسعه گفت: آموزش و پرورش با تربیت افراد جامعه و دگرگون کردن طرز نگرش آنان می تواند بزرگترین خدمت را به توسعه کند.

کامیاب در بخش دیگری از صحبت هایش باتاکیدبر اهمیت سلامت جسم و روان انسان به عنوان محور توسعه پایدار به تعریف سازمان جهانی بهداشت از انسان سالم اشاره کرد و گفت: بر اساس این تعریف ، رفاه کامل جسمی ، روانی و اجتماعی و بنابراین سلامتی تنها به نبودن بیماری و یا معلوللیت اطلاق نمی شود بلکه توانایی داشتن یک زندگی مثمر ثمر و رضایت بخش از نظر اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی پایه و اساس تحقق سلامتی است .

وی دنیای امروز بشر را کلافی پیچیده در ساختارها و گستردگی نظامهای مختلف سازمانی دانست و افزود:انتخاب یک مسیر سالم و اثر بخش برسازمانها و نهادها برای ایجاد رقابتهای سالم،جامعه را  بسوی توسعه پایدار سوق می دهد.

کامیاب استان فارس را سرزمینی بی نظیر به لحاظ ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری دانست و گفت:تعدداقوام،ادیان و مذاهب در این استان پهناور درکنار ظرفیت های طبیعی از فارس یک استان ویژه ساخته است.

وی با اشاره به جوان بودن جمعیت استان فارس ،برنامه ریزی برای توسعه استان را نیازمند توجه به سه چالش پیش روی این نسل یعنی ،اشتغال،ازدواج و پیشرفت دانست و افزود: فراهم شدن امکان پیشرفت برای جوانان براساس اصل  شایسته‏سالاری وهمچنین  فراهم بودن امکان رشد استعدادها و ظهور خلاقیت‏ها و عرضه اندیشه‏ها و آثار، تأثیر بسزایی در افزایش امید به آینده برای این نسل که زمینه ساز توسعه پایدار کشور هستند خواهد داشت.

414 کلیک ها  سه شنبه, 27 مهر 1395 18:04
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا