نماینده شیراز در مجلس مردم را به پاکسازی شهر پس از پایان مراسم پر شور عاشورا فراخواند

نماینده شیراز در مجلس مردم را به پاکسازی شهر پس از پایان مراسم پر شور عاشورا فراخواند
بهرام پارسایی
  • نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی از شهروندان شیرازی خواست تا پس از برگزاری مراسم پر شور عاشورای حسینی با پاکسازی شهر مناسک این روز را به زیبایی تکمیل کنند.

راستین آنلاین- بهرام پارسایی ،که روز سه شنبه 20مهر در ویژه برنامه تلویزیونی  اشک عشق که از حرم مطهر حضرت شاه چراغ(ع) پخش می شد سخن می گفت، و ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت امام حسین(ع)،از شهروندان شیرازی خواست پس از برگزاری مراسم پر شور عاشورای حسینی دستبه دست هم دهند و چهره شهر را آنگونه که در شان سومین حرم اهل بیت و پایتخت فرهنگی ایران اسلامی ست پاکسازی کنند.
پارسایی با اشاره به اهمیت مسایل زیست محیطی در بیانات مقام معظم رهبری و در مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران ، خاطر نشان کرد: در ایام اعزاداری ماه محرم سالانه نذورات فراوانی در سطح شهر توزیع می شود که از همشهریان عزیز وعزاداران حسینی انتظار می رود پس از اتمام مراسم و برگزاری نماز ظهر عاشورا با پاک سازی چهره شهر از آلودگی های به جا مانده مناسک عزاداری خود را کامل کنند .
وی ابراز امیدواری کرد این اقدام شهروندان شیرازی به عنوان الگویی فرهنگی و اسلامی ایرانی در سطح کشور شناخته شود.
پارسایی همچنین با بیان اینکه بر اساس آمار سالانه چند هزار میلیارد توان هزینه جهت توزیع نذورات رد کشور صرف می شود افزود: در صورتی که دستگاه های مسوول این نذورات را هدایت کنند بی شک خروجی آن به اهداف نذر کنندگان نزدیک تر خواهد شد.
وی ادامه داد: این اقدام نه تنها متناسب با فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی ماست بلکه شبب یاری رساندن به پاکبانان زحمت کشی می شود که شهروندان همین شهر و  مسلمان و شیعه هستند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به پیام قیام امام حسین علیه سلام از مردم و مداحان خواست یا آگاهی و مطالعه از اهداف و پیام های قیام ابا عبدالله این پیام ها را به گوش جهانیان برسانند .
پارسایی جوانمردی و شجاعت در دفاع از اسلام، آزادی و آزادگی و دفاع از مظلوم را از پیام های امام حسین در قیام دانست و تاکید کرد: امام حسین علیه السلام فرمودند که :قیام نکردم مگر برای اصلاح امت جدم 
وی امر به معروف و نهی از منکر را در معنایی بسیار گسترده تر از آنچه ا مروز شناخته شده را از دیگر پیام های قیام کربلا دانست.

917 کلیک ها  چهارشنبه, 21 مهر 1395 00:17
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا