سرپرست دانشگاه علمی کاربردی فارس:

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی فارس:
محمد باقر احمدی
  • سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان فارس یکی از اهداف مهم راه اندازی دانشگاه را تربیت متخصصان و فارغ التحصیلانی عنوان کرد که خود کار آفرین و ایجاد کننده اشتغال باشند نه اینکه به صف بیکاران تحصیل کرده نپیوندند .
هدف از تاسیس دانشگاه علمی کاربردی تربیت نیروی متخصص کار آفرین است

راستین آنلاین - محمدباقر احمدی عصر شنبه 17 مهر در یک کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس این دانشگاه، گفت: هدف از تاسیس این دانشگاه تربیثت نیروی متخصص مورد نیاز سازمان ها، نهاد ها و دستگاه ها بود که با مشارکت آن ها میسر می شد .

وی با کاربردی و عملیاتی خواندن دانشگاه متبوعش، افزود: دیگر دانشگاه ها به اندازه کافی در بحث نظری فعالیت می کنند لذا ما به دنبال ارتقاء سطح مهارتی فارغ التحصیلان هستیم .

وی در ادامه از رتبه بندی مراکز دانشگاه علمی کاربردی خبر داد و گفت: در نظام رتبه بندی تمامی مراکز بر اساس توان علمی و کابردی ارزیابی می شوند و بر همین اساس نیز اجازه گرفتن دانشجو به آن ها داده می شود.

 احمدی که به تازگی سکان دار دانشگاه علمی کابردی فارس شده است، یکی از اهداف مهم راه اندازی دانشگاه را این عنوان کرد که فارع التحصیلان قادر به ایجاد اشتغال باشند و به صف بیکاران تحصیل کرده نپیوندند .

سرپرست جدید دانشگاه علمی کاربردی فارس، دانشگاه متبوعش را دانشگاه نسل سوم دانست  که قرار نیست دانش آموختگانش دغدغه کار داشته باشند بلکه خود کارآفرین خواهند بود .

احمدی تعداد واحدهای این دانشگاه را در استان فارس 45 مرکز عنوان کرد و گفت: برخی از این تعداد به دلیل نداشتن  دانشجو در شرف تعطیلی است .

وی به دنبال نقد یکی از خبرنگاران مبنی بر پایین بودن سطح علمی مدرسان دانشگاه علمی کاربردی، تاکید کرد: از 100 درصد مدرسین و استادان ما تنها شاید نیم درصد، فارغ التحصیل عملی و کاربردی باشند و بقیه همگی تحصیل کرده نظری هستند .

احمدی اضافه کرد که در دانشگاه علمی کاربردی حدود 70 درصد دانشجویان از شاغلانی هستند که برای ارتقاء توان مهارتی وارد این دانشگاه شده‌اند، گفت: راه‌اندازی مراکز آموزشی علمی کاربردی در بعضی سازمان‌ها و اداره‌های بخش دولتی و خصوصی، با هدف ارتقاء توان مهارتی کارکنان همان سازمان انجام شده است .

او تعداد دانشجویان دانشگاه علمی کابردی استا فارس را 24 هزار و 900 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 10 هزار و 600 نفر خانم و 14 هزار و 300 نفر را آقایان تشکیل می دهند .

416 کلیک ها  شنبه, 17 مهر 1395 17:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا