نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی:
مسعودرضایی
  • نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم تعیین تکلیف صدرا به عنوان یک شهر مستقل گفت: صدرا به وزنه ای آویزان بر گردن شکسته شیرازتبدیل شده است.
صدرا به وزنه ای آویزان بر گردن شکسته شیرازتبدیل شده است

راستین آنلاین - مسعود رضایی که برای بررسی مشکلات شهر صدرادرجمع مردم این شهر حضوریافته بود،با اشاره به معضل و مشکلاتی نظیر عدم توسعه زیر ساخت های شهری و حمل و نقل ونبود امکانات کافی شهری و اداری درصدراگفت:فلسفه بوجود آمدن شهرهای اقماری نظیر صدرادرکنارشهرهای بزرگ، سرریز شدن جمعیت این کلان شهرها به شهرهای جدید است.

وی ادامه داد:درابتداوظیفه احداث و تامین زیرساخت های اینگونه شهرها به سازمان عمران این شهرها سپرده شد و براساس تعریف می بایست پس از مدتی ماموریت این سازمان به اتمام می رسیدتا بقیه امور از طریق شهرداری ها دنبال شود،اما سئوال اینجاست که چرا همچنان در شهری مانندصدراسازمان عمران وجود دارد؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی وجود چنین پارادوکس هایی را عامل بلاتکلیف ماندن شهر صدراو ایجاد چالش های فرهنگی،اجتماعی برای ساکنان این شهر دانست و گفت:اکنون صدرا با جمعیتی حدود 140 هزار نفر بین روستا،بخش و شهرشدن مانده است.

رضایی افزود:با مشخص شدن تکلیف صدرا براساس مفهوم یک شهرمستقل  مدیران تصمیم گیر در حوزه شهری می توانند زمینه افزایش خدمات و رفاه اجتماعی شهروندان را بیش از پیش فراهم سازند.

وی در بخش دیگری ازصحبت هایش به مشکلات دولت در تامین بودجه عمرانی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه او نماینده مردم است نه نماینده دولت گفت:دولتی که اکنون برسرکار است میراث دار 540 هزارمیلیاردتومان بدهی است.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه هزینه شدن 90 درصد از درآمد های دولت را در بخش بودجه جاری چالش بزرگ مالی دولت روحانی دانست و گفت:با ده درصد باقی مانده بودجه نه شهرداری ها پولی دارند تا به کارهای عمرانی بپردازند نه سازمان هایی نظیر سازمان عمران.

رضایی با اشاره به اختلاس های گسترده ای که درادوارمختلف در سیستم اجرایی شهر صدرابه وقوع پیوسته است گفت: نابسامانی‌های اقتصادی امروز ما ناشی از تصمیمات اشتباه و اقداماتی است که فقط از روی احساس  گرفته شده است، بی آن که تعقل و آینده‌نگری در آنها اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه ما باید با حقیقت زندگی کنیم و از دادن وعده های غیر قابل اجرا به مردم پرهیز کنیم افزود: امروز باید با توجه به واقعیت های اقتصادمان حرف بزنیم و ذهن مردم را آماده کنیم و نباید با غلو کردن حقیقت را پنهان کنیم چون آنها تا زمانی که مسائل را ندانند، توقعات و انتظارهایشان براساس همان وضعیت و دارایی قبلی کشور است.

رضایی باردیگربر پراهمیت بودن معضل بیکاری به عنوان یکی از چالش های جامعه کنونی ایران خصوصا در شهرهایی نظیر صدرا تاکید کرد و گفت:همانگونه که بارها نیز اعلام کرده ام،دشمن ما داعش و گروه های تکفیری نیست بلکه دشمن شماره یک ما اکنون غول بیکاری است.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی بیکاری را عامل بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی نظیر ناامنی دانست و افزود: اگر بخواهیم با توسعه اقتصادی معضل اجتماعی را حل کنیم باید اولویت اول را جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی تعریف کنیم.

رضایی افزود:برای تحقق این ایده باید برای سرمایه گذار ضمن ایجاد جاذبه  موانع قانونی نیز برطرف شود.

وی در پایان ضمن تاکید بر لزوم ایجاد شعب ادارات و سازمان مختلف در شهر صدرا با تاکید بر اینکه مسئولان اجرایی  باید ازپرداختن به  شعارهای احساساتی  پرهیز کنند خواستار رفع مشکلات مطرح شده مردم صدرادر این دیدار توسط مسئولان این شهر شد.

دراین ملاقات عمومی که تعدادی از اعضای شورای شهر صدرا نیز حضور داشتند تعدادی از مردم این شهر به نمایندگی از شهروندان خواستار حل مشکلاتی نظیر ارتقاء سطح کمی و کیفی سیستم حمل و نقل عمومی ،تعریف و احداث مسیر و معبر های جدید دسترسی صدرا به شیراز،تعیین تکلیف سگ های ولگرد در صدرا، لایروبی آب راه ها و.... شدند.

478 کلیک ها  شنبه, 17 مهر 1395 09:49
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا