ورشکستگی شهرداری شیراز تکذیب شد

ورشکستگی شهرداری شیراز تکذیب شد
محمد حسن اسدی
  • معاون مالی و اقتصادی شهردارری شیراز ضمن تکذیب کردن شایعه ورشکستگی شهرداری شیراز، گفت: شهرداری شیراز در حال حاظر یکی از متمول ترین نهاد هاست .

راستین آنلاین - محمد حسن اسدی ظهر امروز یکشنبه 11 مهر در نشست خبری با خبرنگاران با بد توصیف کرددن وضعیت اقتصادی، گفت: وضعیت بد اقتصادی کشور بالطبع روی وضعیت شهرداری شیراز نیز تاثیراات خود را گذاشته و ما را دچار چالش مالی کرده است .

وی مهمترین مشکل شهرداری را نداشتن درآمد پایدارعنوان کرد و تاکید کرد: که به همین دلیل نمی شود برای آینده برنامه ریزی کرد زیرا نمی دانیم که سال های آتی اوضاع مالی ما چگونه خواهد بود .

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در عین حال به برنامه ریزی هایی برای کم کردن این مشکل اشاره کرد و گفت: در شهرداری شیراز پروژه ها را اولویت بندی کرده ایم و ینا داریم تا تنها به پروژه هایی بپردازیم که ضرورت دارد .

اسدی با تاکید بر اینکه در شیراز هیچ پروژه ای نیست که به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده باشد، افزود: در شهرداری شیراز صرفه جویی را سرلوحه کار خویش قرار داده ایم و از هزینه های اضافی کاسته ایم.

اودر خصوص وضعیت سرمایه گذاری که مهمترین و اولویت دار ترین برنامه های شورا و شهرداری عنوان شده است، گفت: شورای شهر شیراز بودجه 3 هزار و 50 میلیارد تومانی شهرداری را به سه قسمت تقسیم کرده، بدین گونه که مقرر شده مبلغ هزار میلیارد تومان از طریق شهرداری های 11 گانه، هزار میلیارد تومان در ارتفاعات و هزار میلیار دیگر باید توسط سازمان سرمایه گذذاری شهرداری جذب شود.

اسدی با بیان این موضوع که شهرداری برای نیل به این هدف 50 بسته سرمایه گذاری تعریف کرده است، گفت: در شهرداری شیراز برای تسهیل در امر سرمایه گذاری کارگروه ویژه ای در نظر گرفته شده است که به این امور رسیدگی خارج از نوبت می کند .

در حالی که می بایست از ابتدای امسال تاکنون دست کم 1500 میلیارد تومان در آمد شهرداری باشد، معاونت مالی واقتصادی شهرداری شیراز، با مطابقت میزان درآمد شهرداری در 6 ماهه اول امسال با سال گذشته، گفت: در 6 ماه اول امسال موفق شده ایم 811 میلیارد تومان را جذب کنیم که متاسفانه نسبت به سال قبل کاهشی چشمگیر داشته است.

او با بیان اینکه عوارض شهرداری تنها 40 درصد بودجه این نهاد را تامین می کند، تاکید کرد: در شیراز حدود 380 هزار ملک وجود دارد که باید بیش از 50 میلیار تومان از ناحیه پرداخت عوارض شهرداری درآمد داشته باشد .

این در حالی است که در بهترین وضعیت سال گذشته درآمد شهرداری از اخذ عوارض 22 میلیارد بودده است .

وی درعین حال شایعه ورشکستگی شهرداری را قویا تکذیب کرد و گفت: شهرداری شیراز یکی از متمول ترین نهادهاست زیرا املاک خود را که به شکل زمین در سطح شهر پراکنده بوده تبدیل به ساختمان، پارکینگ و مجتمع های تجاری و مسکونی کرده است که با احتساب ارزش افزوده آن می توان ادعا کرد که سرمایه شهرداری طی این سال ها 5 برابر شده است .

اسدی بخش صدور پروانه ومتراژ ساخت و ساز را در شیراز راکد دانست و گفت: صدور پروانه ساختمان در شهرداری 41 درصد و متراژ ساخت وساز نیز 38 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است .

778 کلیک ها  یکشنبه, 11 مهر 1395 14:44
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا