در زورخانه بزرگ شیراز برگزار می شود؛

در زورخانه بزرگ شیراز برگزار می شود؛
محمد تقی جلیلی
  • نمایشگاه نقاشی با عنوان "رخصت" سیر زندگی و جوانمردی های جهان پهلوان تختی را با رنگ و بوم در زورخانه بزرگ شیراز به نمایش می گذارد .
ظهور جهان پهلوان تختی بر بوم نقاشی

نمایشگاه نقاشی محمد تقي جليلي با موضوع معرفت و انسانيت تحت عنوان «رخصت» با به نمایش در آمدن 29 تابلو  ساعت 19 روز جمعه در زورخانه بزرگ شيراز واقع در مجموعه 22 بهمن كوي زهرا، به نمايش گذاشته مي‌شود.

جليلي با تشکر و قدر دانی از مظفر مختاری رئیس هیئت ورزش های زورخانه ای استان فارس و همچنین دبیر این هیئت، گفت: نمايش اين تابلوها كه با الهام از سير زندگي و منش انسان‌هاي جوانمرد مانند جهان پهلوان غلامرضا تختي كشيده شده است با همراهي ورزشكاران باستاني و پهلوانان شيرازي حال و هواي تاثيرگذاري دارد.

جليلي افزود: مدت زيادي از سالروز تولد اين پهلوان اسطوره‌اي نگذشته است و برگزاري اين نمايشگاه در قالب رويداد هنر ناگهاني به جوانمردي‌هاي ناگهاني او اشاره دارد.

وي اضافه كرد: زماني كه جهان‌ پهلوان تختي براي كمك به حادثه ديدگان زلزله بويين زهرا وارد گود شد يا وقتي با حريف خود يك دستي كشتي گرفت به جهانيان نشان داد كه بايد در اتفاقات ناگهاني، بهترين تصميم را گرفت.

جليلي با بيان اينكه نمايشگاه رخصت در پاريس و كره نيز برگزار و با استقبال خوبي روبرو شده است، گفت: حضور باستاني كاران فارس در نمايشگاه رخصت نشانگر پويايي و تلاش آنان در زمينه‌هاي ورزشي و فرهنگي شهر شيراز است.

460 کلیک ها  پنج شنبه, 08 مهر 1395 14:36
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا