اجسادیک قبرستان قدیمی عامل متعفن شدن آب شرب زابل است یا جلبک های چاه؟

اجسادیک قبرستان قدیمی عامل متعفن شدن آب شرب زابل است یا جلبک های چاه؟
قبرستان قدیمی درزابل
  • در حالی در چند هفته اخیر آب شرب روستاییان منطقه سیستان بوی بد و تعفن آمیز به خود گرفته بود که مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زابل هرگونه آلودگی آب را رد و از سلامت کامل آن خبر می دادند!

راستین آنلاین- در روز های اخیر برخی شهروندان زابل از آلودگی آب شرب این شهرستان گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع  شدند.

برخی شهروندان ضمن ابراز نگرانی عنوان کردند که کشف اجساد و قبرستانی قدیمی عامل آلودگی آب است.

فرماندار ویژه شهرستان زابل درواکنش به این موضوع  با بیان اینکه اسکلت های یافت شده در چاه نیمه چهارم بوده، گفت: تامین آب شرب شهروندان روستایی از چاه نیمه یک است و هیچ ارتباطی به چاه نیمه چهارم ندارد.
هوشنگ ناظری با بیان اینکه آب چاه نیمه چهارم مصارف کشاورزی دارد، افزود: چاه نیمه چهارم کاملا جدا از چاه نیمه سه است و هیچ ارتباطی بین این چاه نیمه ها نیست و چاه نیمه چهار یک مخزن مستقل است.
 ناظری علت بو وطعم آب روستایی را وجود جلبک در چاه نیمه یک دانست و تصریح کرد: برای رفع این مشکل مسئولین در حال پیگیری هستند که در حال حاضر محلولی به آب وارد کرده تا جلبک ها از بین بروند.
فرماندار شهرستان زابل با بیان اینکه آب شرب از نظر آلودگی و بحث بهداشتی هیچ مشکلی ندارد ، اظهار داشت: چاه نیمه یک اولین مخزنی است که آبگیری می شود لذا وقتی آب بالا می آید اول وارد این چاه نیمه شده و رسوبات را نیز در اینجا برجای می گذارد و از آنجایی که امسال حجم آب ورودی طولانی بود گل و لای و رسوبات  که وارد شد گل و لای مغذی مواد غذایی بوده لذا با گرم شدن هوا جلبک ها رشد کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: درحال حاضر آب روستایی هیچ مشکلی نداشته و روزانه در حال آزمایش است طعم و بوی آب هم به خاطر جلبک هاست که اقدامات رفع این مشکل نیز دارد انجام می شود.
ناظری با بیان اینکه آب شرب روستایی در تصفیه خانه زهک تصفیه می شود، گفت: این تصفیه خانه املاح و مواد داخل آب و آلودگی ها را از بین می برد اما بو وطعم جز کارهای تصفیه خانه نیست با این حال ماده ای وارد آب کرده اند تا این مشکل رفع شود.
 
 
520 کلیک ها  دوشنبه, 05 مهر 1395 03:28
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا