افتتاح کارخانه سیمان قیر تنها با حضور خبرنگاران

افتتاح کارخانه سیمان قیر تنها با حضور خبرنگاران
کارخانه سیمان قیر
  • کارخانه سیمان سپهر قیر در حالی افتتاح شد که تنها تعدادی از خبرنگاران استان در این مراسم حضور داشتند .

کارخانه سیمان سپهر با ظرفیت تولید روزانه 3500 تن سیمان و کلینکر و با استفاده از تکنولوژی روز و مطابق با استانداردهای زیست محیطی در شهر قیر واقع شده است.

 این کارخانه که عملیات ساخت آن از سال 1387 و با هزینه ای بالغ بر 500 میلیارد تومان آغاز شده که همگی توسط سرمایه گذار بخش خصوصی تامین شده است.

نکته قابل توجهی که در روز افتتاح به شدت به چشم می آمد نبود حتی یک نفر از مسئولین استانی بود که البته پس از جویا شدن، دریافتیم مدیران کارخانه به عللی ترجیح داده بودند تنها نمایندگان افکار عمومی یعنی خبرنگاران در این مراسم حضور داشته باشند .

این واحد تولیدی که سالانه 1 میلیون و دویست هزار تن به ظرفیت سیمان کشور می افزاید و 300 نیروی کار را مستقیم بکار گرفته است، می تواند بیش از 2000 نفر نیز غیر مستقیم مشغول بکار کند که بدین ترتیب اقتصاد منطقه را متحول می کند .

از نکات مثبت این کارخانه می توان استفاده از تکنولوژی نام برد، به گونه ای که با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های فیلترینگ، کارخانه هیچ آلودگی زیست محیطی را ایجاد نمی کند .

دوم اینکه تقریبا تمام کارهای احداث کارخانه و نصب دستگاه ها توسط متخصصین داخلی انجام شده است .

سومین نکته مثبت ارز آوری کارخانه سیمان قیر است که علاوه بر تامین نیاز داخلی، بازار مصرف کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای افریقایی را نشانه رفته است .

بدیهی است تنها راه نجات استان فارس با توچه به خشکسالی های کمر شکن سالیان اخیر و رکود بخش کشاورزی، توسعه صنعت و گردشگری، آن هم با سرمایه گذاری بخش خصوصی است که در این مسیر یاری مسئولان در تسهیل امور حتما کارگشا و انگیزش زا خواهد بود، که این روزها تقریبا در تمام سخنرانی ها و برنامه ریزی های مسئولان به آن اشاره و تاکید می شود .

حال این پرسش آزار دهنده می ماند که چه اشکالی در کار است که سرمایه گذاری که تمام داشته هایش را بی اغماض به بخش تولید و اشتغال زایی به یکی از نقاط محروم و بد آب و هوای این استان می آورد و پس از تحمل حدود ده سال ضجر و ناراحتی تلاش هایش به ثمر می نشیند و کارخانه اش به تولید می رسد تمایلی به حضور مسئولین برای افتتاح از خود نشان نمی دهد، در حالی که در دیگر نقاط شاهدیم واحد هایی کوچک و با ظرفیت بسیار کمتر از این با تبلیغات گسترده در سطح ملی و مراسم های آنچنانی افتتاح می شود .

به راستی سرمایه گذاران چه بی مهری از مسئولین دیده اند که اینگونه عمل می کنند، اینها پرسش هایی هستند که تنها مسئولان باید با بررسی و رسیدگی بی اغماض به آنها پاسخ گویند و مقصر را هر کس که باشد مورد باز خواست قرار دهند، زیرا در چنین وضعیت حساسی که کم کم می رود  به یک بحران در استان فارس تبدیل شود، کم کاری از سوی هر کس که باشد خیانت محسوب شده و غیر قابل بخشش است.

یادآور می شود، مدیریت کارخانه سیمان سپهر از همکاری های استاندارفارس، رئیس سازمان برنامه و بودجه و بانک ملی اظهار رضایت کرد اما می طلبد که مدیریت ارشد استان که همیشه دغدغه حمایت از سرمایه گداری را دارد  شخصا به این موضوع ورود کند ومسئله را هرچه سریعتر در دست بررسی قرار دهد .

     

620 کلیک ها  شنبه, 03 مهر 1395 11:00
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا