تاکید دوباره نماینده شیراز برلزوم جابجایی مدیرانی که مردم آنها را نمی خواهند

تاکید دوباره نماینده شیراز برلزوم جابجایی مدیرانی که مردم آنها را نمی خواهند
بهرام پارسایی
  • یکی از نمایندگانی که این روزها بیش ازهمه همکاران خود توجه بسیاری از اهالی رسانه ،کارشناسان مسائل سیاسی و فعالان حوزه اجتماعی،فرهنگی را به خود جلب کرده بهرام پارسایی است.
بهرام پارسایی: مسئولان مربوط با صراحت علت عدم تغییر مدیریتی در دانشگاه علوم پزشکی را به مردم اعلام کنند

راستین آنلاین-حدود 4 ماه از آغاز بکار مجلس دهم می گذردو بهرام پارسایی نشان داده که ضمن پایبندی برعهدی که با مردم بسته است تغییر مدیرانی که به هر دلیلی موکلان اوآنهارا همراه با دولت نمی دانند، را وظیفه ای بردوش دولت می داند که روحانی باید برای کم کردن هزینه های معنوی حضورآنها دربدنه دولتش و همچنین تلاش برای تحقق وعده هایی که به مردم داده زمینه ی جابجایی آنها را فراهم سازد.

اتفاقی که به زعم نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی باید پیش از این رخ می داد تا برخی حاشیه های کنونی برای دولت روحانی درلایه های میانی مدیرانش بروزپیدانمی کرد.

دست باز روحانی برای تغییر

پارسایی که اکنون سخنگوی یک فراکسیون و یک کمیسیون مهم درمجلس دهم است دست روحانی را برای تغییر وزرا و مدیران خود باز می داند و می گوید:تغییر برخی وزرا و مدیران به مثابه تزریق خون تازه ای دررگ های دولت است.

نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی این تغییرات را حق رئیس جمهور و در عین حال مطالبه مردم می داند و می گوید: مردم  منتظر تصمیم گیرى ریاست محترم جمهورى درخصوص این موضوع  هستند.

سخنگوی فراکسیون امید با یادآوری فضای حاکم بر مجلس نهم و دست بسته رئیس جمهوربرای معرفی همکارانش جهت اخذ رای اعتماد می گوید: در زمان انتخاب کابینه و دریافت رای‌اعتماد وزرا از مجلس نهم، شاهد بودیم در مواردی اولویت‌های چهارم، پنجم و حتى ششم آقای روحانی به‌عنوان وزیر انتخاب شد اما باتوجه به فضای متفاوت حاکم بر مجلس دهم این امکان وجود دارد که اولویت‌های نخست رییس‌جمهور به‌عنوان وزیر انتخاب شوند.

پارسایی ضمن یاد آوری این نکته که مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی  و پیش از آن در انتخابات ریاست جمهوری،پیام روشن و واضحی را درخصوص لزوم تغییر در روش اداره کشور صادرکرده اند تاکید می کند:هم‌اکنون دست دولت برای انتخاب وزرا کاملاً باز است .

یک مدیر12 ساله دیگر چیزی برای ارائه دردست ندارد

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز با ابراز تاسف از فعالیت برخی از مدیران دربدنه دولت که سابقه ی آنها  نشان مى‌دهد اعتقادى به سیاست‌هاى دولت ندارند بلکه تمام قد مجرى و یار تمام‌قد سیاست‌هاى دولتهاى نهم و دهم بوده اندمی گوید:وقتی یک مدیراز یک طرف  همراه با سیاست های دولت نباشد وازطرفی  12 سال برروی یک  صندلی تکیه زده باشد دیگر چیزی برای ارائه دردست ندارد.

پارسایی رفتن اینگونه مدیران و چرخش نخبگان در جامعه را از الزامات مدیریتی در سطح کشور می داند و می گوید:هرچه قراربوده اینگونه مدیران انجام دهند در بیش از یک دهه حضورخود دریک مسئولیت انجام داده اند.

لزوم توجه به خواست مردم

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی،  توجه به خواست مردم درراستای آنچه با انتخاب خود دردوانتخابات اخیر عنوان کرده اند را لازم و ضروری می داند و می گوید: باتوجه به این‌که در ماه‌های آینده انتخابات دیگری در پیش رو است، دولت باید با اعمال تغییرات لازم، مانع از ایجاد یاس و ناامیدی در میان رای‌دهندگان شود.

بخش بهداشت و درمان در شیرازتوسعه و پیشرفت چشمگیری نداشته است

این پزشک که اینک در لباس وکیل مردم ،ساکن مهمترین ساختمان خیابان بهارستان تهران است ،با اشاره به عدم پیشرفت و توسعه چشمگیر در بخش بهداشت و درمان در حوزه انتخابیه اش می گوید: به‌رغم اینکه در سال‌های پیش از انقلاب این شهر به‌عنوان قطب پزشکی و درمانی در میان کشورهای منطقه مطرح بود، اما متاسفانه در چند دهه گذشته تغییر چشم‌گیری در این بخش حاصل نشده است.

پارسایی بابیان اینکه  تقریباً همه بیمارستان‌های بزرگ دولتى شهر شیراز در سال‌های پیش از انقلاب ساخته شده و نسبت به مهاجرت و افزایش جمعیت، هیچ‌گونه ساخت‌وساز و افزایش متناسب تخت بیمارستانى در این شهر اتفاق نیفتاده است ،ازعدم توانایی مسئولان بخش بهداشت و درمان استان فارس درپاسخگویی  به مردم ابراز نگرانی می کند و می افزاید:در نظام مقدس جمهوری اسلامی، اصل پاسخگویی مسئولان همواره مورد توصیه و تاکید مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان نظام بوده، چرا که مردم ولی‌نعمتان مسئولان هستند.

اوکه اینک منتقدشماره یک نوع مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی فارس بین مجلس نشینان است تغییر مدیریت دراین دانشگاه را  را یک مطالبه عمومی می داند و می گوید:اطلاعات بدست آمده نشان از  وقوع تخلفات متعدد در بيمارستانها و دانشگاه علوم پزشکی شيراز د در بحث دارو، درمان و تجیزات پزشکی دارد و درخواست ما از وزیر محترم بهداشت این است که هرچه سریع‌تر در مورد وضعیت شهر شيراز تعیین‌تکلیف کنند.

پارسایی می افزاید: با همه ى نقدهاى وارد بر مديريت دانشگاه علوم پزشكى شيراز ، مسئولان مربوط  با صراحت علت این عدم تغییر مدیریتی را به مردم اعلام کنند.

برخورد نسنجیده مدیران بخش بهداشت و درمان با منتقدین

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس،نوک تیز انتقادات خود را متوجه مدیرارشد حوزه بهداشت و درمان استان فارس می کند و با اشاره به انتقادهای فراوانی که نسبت به طرح پزشک خانواده مطرح است،می گوید: برخورد مسئولان با این انتقادهای به‌حق، نسنجیده و نادرست بود.

پارسایی پاسخ مدیران این حوزه با این توجیه که منتقدان این طرح به‌دلیل آن‌که یا منافع‌شان درخطر افتاده، یا به‌دنبال اغراض سیاسی‌شان هستند را عذربدتر از گناه می داند و می گوید:این نوع برخورد درحوزه دانشجویی نیز نفوذپیداکرده و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی از بیم پرونده سازی علیه آنها دیگر لب به انتقادنمی گشایند.

وی  که معتقد است  بیش از ۸۵ درصد مردم از نحوه مدیریت و اجرای طرح پزشک خانواده ناراضی هستند، اجرایی شدن  آزمایشی این طرح را به حکم عقل و منطق در گستره جمعیتى کمترى لازم می داند و می افزاید:انتخاب  استانى با ۵ میلیون نفر جمعیت برای اجرای آزمایشی این طرح نشان از بى‌درایتى برخی مسئولان بهداشت و درمان وقت کشور و استان فارس داشته است.

792 کلیک ها  چهارشنبه, 31 شهریور 1395 17:55
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

1 نظر

  • محمود جمعه, 02 مهر 1395 01:27 ارسال شده توسط محمود

    طرح پزشک خانواده فقط به نفع پزشک شاید باشد ولی قطعا به ضرر مردم است البته با این شیوه ای که الان داره اجرا میشه

    گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا