رئيس هيئات مذهبي استان فارس:

رئيس هيئات مذهبي استان فارس:
مظفر مختاری
  • رئيس هيئات مذهبي استان فارس گفت: يقين داريم اگر غديرخم فراموش نمي‌شد، فاجعه عاشورا به‌وجود نمي‌آمد و بايد به‌خاطر داشته باشيم كه هرچه شيعه دارد از عظمت غديرخم است.
اگر غدیر فراموش نمی شد عاشورا بوجود نمی آمد

راستبن آنلاین -مظفر مختاري يكشنبه 28 در يك كنفرانس خبري از برگزاري ويژه‌ برنامه‌هايي با مشاركت هيئت‌هاي مذهبي و آحاد مردم در نقاط مختلف شيراز خصوصا حرم‌هاي مطهر احمدي و محمدي(ع) خبر داد.

وی با تاکید بر زنده نگه داشتن واقعه غدیر، گفت: يقين داريم اگر غديرخم فراموش نمي‌شد، فاجعه عاشورا به‌وجود نمي‌آمد و بايد به‌خاطر داشته باشيم كه هرچه شيعه دارد از عظمت غديرخم است.

مختاری افزود: شوراي هيئات مذهبي استان فارس در استای بزرگداشت عید سعید غدیر خم، با يك برنامه‌ريزي مناسب و با همكاري اعضاي هيئت‌هاي مذهبي در سراسر شيراز، برنامه‌هاي شاد و پر نشاطي را برنامه‌ريزي كرده است.

رئیس هیئات مذهبی شیراز گفت: روز عيد غدير از چهار مسير، آحاد مردم در قالب هيئت‌هاي مذهبي، پياده تا حرم مطهر حضرت احمدابن موسي‌(ع) پياده روي كرده و بعد از به‌جا آوردن نماز مغرب و عشا، به مولودي‌خواني و اجراي برنامه‌هاي مناسبتي ويژه عيد غديرخم خواهند كرد.

وي يادآور شد: عاشقان اهل‌بيت(ع) در شيراز بعد از ظهر روز عيد غديرخم، از چهار مسير چهارراه مشير، ميدان شهدا، ميدان شاهزاده قاسم و گودعربان، پياده به سمت حرم مطهر احمدي و محمدي(ع) حركت مي‌كنند.

مختاري اضافه كرد: همزمان، برنامه‌هايي توسط هيئت‌هاي مذهبي در شهرك‌هاي گلستان و ميانرود و روستاهاي گويم و دوكوهك نيز به مناسبت عيدغديرخم اجرا مي‌شود.

رئيس هيئات مذهبي استان فارس گفت: به مناسبت عيد غديرخم در بعضي نقاط شيراز خيمه‌هايي برپا شده است كه اين خيمه‌ها تا پايان محرم و برنامه‌هاي عزاداري سالار شهيدان، برپا خواهد بود.

وی در ادامه به اهمیت بزرگداشت مراسم محرم وصفر اشاره کرد و گفت: اعتقاد دارم هیئات مذهبی فرزندان هستند و در تحرکات بزرگ مذهبی نقش آفرینی می کنند .

مختاری تعداد هیئت های مذهبی استان فارس را بالغ بر 7000 عدد عنوان کرد و افزود: از این تعداد 700 عدد مربوط به شهر شیراز است و مابقی در دیگر شهرستان ها پراکنده هستند .

این عضوشورای شهر شیراز با بیان اینکه 550 هیئت عزاداری دارای اساسنامه هستند که در آن چارت تشکیل دهنده هیئت لحاظ شده، گفت: هیئت ها موظف هستند که مندجات اساسنامه را رعایت کنند .

رئیس هیئات مذهبی شیراز از ایجاد دوره های آموزشی برای مداحان خبر داد و افزود: استفاده از اشعار خوب و مقتل شناسی از موادی است که به مداحان آموزش داده شده است .

مختاری از تدوین طرح 24 ماده ای متشکل از باید ها و نباید هایی مه می بایست هیئت های عزاداری رعایت کنند خبر داد، و تاکید کرد: قرائت قرآن، حذف شمایل های نامربوط از ائمه، جایگزین کردن عکس شهدا، منع استعمال قلیان، منع عزاداری بعد از ساعت 23 بیرون از تکایا و نصب نکردن عکس درگدشتگان محل در تکیه ها جزء طرح فوق است .

او در ادامه در خصوص راه پیمایی اربعین نیز گفت: تا کنون 18 هزار نفر در استان فارس اقدام به ثبت نام کرده اند و تمامی افرادی که تمایل به شرکت در این حرکت بزرگ هستند حتما باید در زمان مقرر ثبت نام کنند .

مختاری از تشکیل ستاد اربعین به ریاست استاندار فارس خبر داد و گفت: از هم اکنون تمام دستگاه های ذیربط در این ستاد فعالند تا این راه پیمایی و تجمع بزرگ شیعیان به نحو احسن برگزار شود .

وی تاکید کرد که در شیراز نیز در اربعین تحمع 100 هزار نفری برگزار خواهد شد .

رئیس هیئات مذهبی شیراز در پایان از توافق با وزارت کشاورزی عراق در خصوص شن های روان خبر داد و گفت: طبق توافق به عمل آمده مقر شده هیئات مذهبی شیراز تعداد زیادی نهال در اختیار آن وزارت خانه قرار دهند تا با کشت در مسیر 70 کیلومتری از ایجاد پدیده ریز گردها پیش گیری کنند .

یادآور می شود که کاشت و نگهداری نهال های مزبور به عهده کشور عراق است .

547 کلیک ها  یکشنبه, 28 شهریور 1395 15:34
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا