فرماندارسروستان تاکیدکرد؛

فرماندارسروستان تاکیدکرد؛
سیدعلاالدین کراماتی
  • فرماندار سروستان گفت: برای پیشرفت سروستان باید سرشماری نفوس و مسکن امسال به نحو احسن صورت گیرد وگرنه از توسعه بازمی‌مانیم و در روزگار کنونی زیر چرخ صنعت دیگران له خواهیم شد.
ضرورت همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی در اجرای سرشماری نفوس و مسکن

راستین آنلاین-سید علاءالدین کراماتی در گردهمایی دستگاه‌های اجرایی و معتمدان محلی این شهرستان که با هدف برنامه‌ریزی برای اجرای سرشماری نفوس و مسکن امسال صورت گرفت، با اشاره به تاریخچه و ضرورت استفاده از آمار در برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه، اظهار داشت: آرزوی ترقی و پیشرفت در وجود تمام انسان‌ها وجود دارد و رسیدن به آن نیازمند برنامه‌ریزی بوده که مبنای درست آن، داشتن آمار صحیح است.

وی ادامه داد: برای پیشرفت سروستان باید این سرشماری به نحو احسن صورت گیرد وگرنه از توسعه بازمی‌مانیم و در روزگار کنونی زیر چرخ صنعت دیگران له خواهیم شد.

فرماندار سروستان تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی با تمام امکاناتی که دارند باید در این پروژه مهم اهتمام ورزند و از امکانات خود استفاده کنند.

کراماتی افزود: امروز کلی‌گویی مناسب وضع جامعه نیست، چراکه مشکل امروز ما آمار است، ازاین‌رو رسالتی بر دوش ما قرار دارد که در ابتدا باید اطلاعات صحیحی را ارائه دهیم و به‌عنوان یک وظیفه ملی و شرعی اهتمام کافی داشته باشیم.

وی ادامه داد: وظیفه دوم اینکه این اطلاعات را به‌خوبی پردازش و به‌عنوان یک انگیزه و هدف توسعه‌ای برای این شهرستان به این سرشماری نگاه کنیم.

معاون فنی ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان سروستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در سرشماری سال 90 مقام نخست استان فارس و دوم کشوری را کسب کردیم، اظهار داشت: نتایج این سرشماری چراغ راهی برای مسؤولان و برنامه‌ریزان است.

احمدرضا کمالی افزود: برابر سرشماری سال 85، تعداد خانوارها در سروستان 13 هزار و 877 خانوار بوده و 12 آمارگیر برای این شهرستان لحاظ شده که هفت آمارگیر برای دو شهر سروستان و کوهنجان در نظر گرفته ‌شده و پنج مأمور دیگر کار سرشماری 5 هزار و 681 خانوار روستایی و عشایر غیرساکن را انجام خواهند داد.

در این جلسه که با حضور روسای دستگاه‌های اجرایی، کارشناسان روابط عمومی ادارات، بخشداران، دهیاران، روسای شوراها، بهورزان، مروجان بخش کشاورزی و اعضای مجمع مشورتی توسعه صورت گرفت بر همکاری با ستاد سرشماری در امر تبلیغات و اطلاع‌رسانی تأکید شد.

320 کلیک ها  چهارشنبه, 24 شهریور 1395 11:16
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا