مدیرکل امورمالیاتی استان فارس:

مدیرکل امورمالیاتی استان فارس:
محسن کاویانی
  • مدیرکل امورمالیاتی استان فارس گفت: هیچ صنعتی ازسیاست های مالیاتی نباید آسیب ببیند.
هیچ صنعتی نبایدازسیاست های مالیاتی آسیب ببیند

راستین آنلاین-محسن کاویانی که در دیداربااعضای مجمع مشورتی توسعه استان فارس سخن می گفت،با بیان اینکه هنر ما این نیست که فقط ازمردم مالیات اخذکنیم افزود:هنر این است که سرمایه گذارسرپا بماند چراکه به اعتقادماسرمایه گذارشریک اداره کل امور مالیاتی است.

وی کمک به چرخیدن چرخ صنعت را یکی از سیاست های سازمان امورمالیاتی عنوان کرد  گفت:استفاده خشک و بدون انعطاف از قانون  که به تعطیل شدن صنعت ختم شودهنر نیست.

کاویانی ارتباط بین تشکیلات امور مالیاتی و سرمایه گذاررا ارتباطی براساس تعامل تعریف کرد و گفت:اگر این ارتباط براساس تعامل شکل نگیرد،مجموعه  امور مالیاتی اولین جایی است که ضربه می خورد.

مدیرکل امورمالیاتی استان فارس با اشاره به تجارب خود در استان خوزستان گفت:سرمایه گذاران در استان خوزستان با درک صحیح از این موضوع که  مالیات یکی از مهمترین منابع تامین کننده درآمد دولت محسوب می گرددو می تواند تکیه گاه مطمئنی نیز برای دستیابی به اهداف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بعضاً سیاسی واقع گردد،کمک بسیار مناسبی در چارچوب ارتباط تعاملی با اداره کل امورمالیاتی داشتند.

کاویانی درآمد مالیاتی سال گذشته  کشوررا 660 هزار میلیارد ریال عنوان کردو افزود: در شرایط رکود باید وضعیت انقباضی اقتصاد به شرایط انبساطی تغییر کند و مخارج دولت افزایش و میزان دریافت مالیات کاهش یابد تا بخش خصوصی امکان ادامه فعالیت داشته باشد.

وی درآمد دولت یازدهم را کمتر از 20 درصد درآمددولت دهم برآورد کرد و گفت: دولت به دلیل قرار گرفتن در وضعیت رکود و نامناسب اقتصادی امکان ایجاد شرایط اقتصاد انبساطی را ندارد و بدون درآمد هم نمی تواند کار کند به همین منظور دریافت مالیات یکی از منابع درآمدی دولت می شود.

کاویانی درعین حال تاکید کرد که این اتفاق نباید به فراری دادن سرمایه گذاراز استان ختم شود.

مدیرکل امورمالیاتی استان فارس با بیان اینکه باید اجازه دهیم تا صنایع جان بگیرندتاکیدکرد:مطمئن باشیددرفرایندسرمایه گذاری بیشترین حمایت از سرمایه گذارازجانب اداره کل امورمالیاتی انجام خواهد گرفت.

کاویانی با اشاره به لزوم فراهم شدن زمینه حضورسرمایه گذارانی که او آنها را سرمایه گذار«خوب» توصیف کرد،افزود:استان فارس نیازمند حضور سرمایه گذاردرحوزه نفت و پتروشیمی است.

وی آموزش را حلقه گمشده بین سرمایه گذاروحوزه امورمالیاتی دانست و با استقبال از ورود مجمع مشورتی توسعه استان فارس به بحث سرمایه گذاری دراستان گفت:قطعا نظرات تخصصی کارشناسان این مجمع می توان بسیاری از چالش های پیش روی سرمایه گذاری در استان را مرتفع سازد.

469 کلیک ها  چهارشنبه, 24 شهریور 1395 10:40
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا