رئیس‌ کل دادگستری استان فارس عنوان کرد؛

رئیس‌ کل دادگستری استان فارس عنوان کرد؛
افتتاح ساختمان جدید دادگستری قیر و کارزین
  • رئیس‌ کل دادگستری استان فارس گفت: مردم براساس قانون اساسی، آموزه‌های قرآن، موازین شرع و همچنین طبق قوانین، حق برخورداری از یک دادرسی عادلانه را دارند
برخورداری از یک دادرسی عادلانه حق مردم است

علی القاصی مهر در آیین گشایش ساختمان جدید دادگستری و بازداشتگاه شهرستان قیروکارزین گفت: مسؤولان قیروکارزین تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم به کار گرفته اند و اقدامات صورت گرفته در این شهرستان نمایانگر تحقق این مهم است.

رئیس‌ کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه اگر دارای آزادی و امنیت در داخل و ارزش و اعتباری در سطح بین‌المللی هستیم مرهون خون شهدای عزیز است، افزود: آزادی و امنیت امروز ما به برکت خون شهدای عزیز وایثارگری همرزمان این شهدای گرانقدر است که در جبهه های حق علیه باطل و در عرصه های جنگ پیشتاز و اثرگذار بودند و امروز نیز در جبهه خدمت به مردم و نظام باید قدردان این سرمایه های گرانقدر باشیم.

وی اضافه کرد: روحیه انقلابی برخی مسؤولان خدمتگزار به مردم و دفاع تمام‌عیار آنان از راه امام (ره) و شهدا قابل‌ستایش است و خدا را شاکریم که عمرمان را در برهه‌ای از زمان قرار داده تا سرباز دستگاه قضا باشیم و در راستای خدمت به مردم قدم برداریم.

رئیس شورای عالی قضایی استان با تأکید بر اینکه مردم به‌عنوان ولی‌نعمتان نظام و انقلاب، شایسته هرگونه خدمت هستند تصریح کرد: حکومت ما، حکومت قرآن و عمل کردن به دستورات دین است، در حکومت قرآن و اسلام، اجرای قوانین و عمل به فرامین اسلام در دستگاه قضایی تبلور عینی می‌یابد.

رئیس‌ کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه مردم براساس قانون اساسی، آموزه‌های قرآن، موازین شرع و همچنین طبق قوانین، حق برخورداری از یک دادرسی عادلانه را دارند بیان داشت: دادخواهی حق هر فرد مورد ظلم قرارگرفته در این سرزمین است تا با مراجعه به مراجع صالح قضایی به‌ حق خود برسد و لازمه این امر فراهم آوردن لوازم و اسباب لازم و تربیت انسان‌های خداشناس و آگاه به موازین شرع و قانون، و همچنین فضای فیزیکی مناسب در شأن خدمت به مردم است.

القاصی اضافه کرد: اگر فضاهای خدمت رسانی به مردم قبل و بعد از انقلاب را مشاهده کنیم به خدمات جمهوری اسلامی بیشتر واقف می شویم.

وی یادآور شد: در قیروکارزین با توجه به محرومیت‌ها و از آنجا که دولت با توجه به شرایط مالی ردیف و اعتباری برای ساخت ساختمان دادگستری در نظر نگرفته بود ما توانستیم با انعکاس وضعیت شهرستان فیروزآباد و قیروکارزین به ریاست قوه قضائیه زمینه احداث ساختمان‌های این دو شهرستان را فراهم کنیم.

رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه تلاش ما بر این است تا ساختمان‌های دادگستری در مکان‌هایی احداث شود که دسترسی مردم به آن آسان باشد ادامه داد: زمینی با متراژ 6 هزار متربع و زیربنای2هزارمترمربع برای احداث دادگستری شهرستان قیروکارزین درنظرگرفته شد و این پروژه در زمانی 15ماهه تکمیل و امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رئیس شورای عالی قضایی استان همچنین گفت: زمین مناسب برای احداث ساختمان جدید دادگستری فیروزآباد نیز با تلاش نماینده مردم و سایر مسؤولان این شهرستان آماده ‌شده و تا پایان شهریورماه امسال کلنگ ساخت ساختمان دادگستری این شهرستان نیز با پیش‌بینی ۳ هزار مترمربع زیربنا به زمین زده می‌شود.

رئیس‌ کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه، نگهداری تعدادی از زندانیان قیروکارزینی در شهرستان‌های هم‌جوار هزینه‌ها و خطرات بسیاری در بعد مسافت برای خانواده‌ها و اعزام آنان به مراجع قضایی برای مجموعه قضایی به همراه داشت اضافه کرد: با توجه به این‌که قیروکارزین فاقد زندان و محل نگهداری زندانیان بود برای اعزام زندانیان شهرستان با مشکلات بسیاری از جمله نیروهای نظامی و انتظامی مواجه بودیم و با ساخت بازداشتگاه قیروکارزین، شاهد کاستن مسائل و مشکلات مردم در این حوزه هستیم.

وی در پایان افزود: مسئله امنیت، اجرای عدالت، صیانت از جامعه و پیشگیری از آسیب‌ها یک امر جمعی و مشترک است و تمام دستگاه‌ها و نهادها با مشارکت خود در برقراری جامعه‌ای سالم، امن و آرام نقش دارند و باید با دستگاه قضا در این زمینه همکاری داشته باشند.

شایان ذکر است حجت الاسلام اکبری امام جمعه شهرستان و کرم پور نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی و فخارزاده رئیس دادگستری قیروکارزین از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

 آیین افتتاح ساختمان دادگستری و بازداشتگاه  شهرستان قیروکارزین با حضور مسئولین قضایی و  اجرایی استان و شهرستان قیروکارزین در سالن آمفی تئاتر، فرهنگ و ارشاد شهرستان برگزار شد

372 کلیک ها  چهارشنبه, 17 شهریور 1395 18:07
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا