مدير كل تعاون استان فارس اعلام كرد:

مدير كل تعاون استان فارس اعلام كرد:
سهراب مختاری
  • مدير كل تعاون استان فارس با بیان اینکه، فارس مقام اول در تشكيل تعاوني‌ها را دارد، گفت: در سال 91 سه هزار و 644 تعاوني در استان فارس فعال بود و اين تعداد در سال 95 كه در نيمه آن قرار داريم به 5 هزار و 934 تعاوني رسيده است.
فارس مقام اول در تشکیل تعاونی ها را در کشور دارد

سهراب مختاري، چهارشنبه 17 شهريور در مراسم تجليل از تعاوني‌هاي برتر استان فارس و رونمايي از سند راهبردي فرهنگ کار و تعاون، با ارائه آماري از کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری در استان فارس خبر داد و گفت: نرخ بيكاري در سال 91 در فارس 16.8 درصد بود و در جايگاه 29 كشور قرار داشتيم اما در سال 94 اين نرخ به 12.1 درصد كاهش داشته و فارس به رتبه 21 جدول صعود كرده است.

مختاري با بیان اینکه رشد فضاي كسب و كار استان فارس در سال 91 رتبه 28 كشور بود و در سال 94 با بهبود اين فضا به رتبه 19 كشور رسيد، افزود: این آمار از مطالعاتی که از سوي مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي انجام شده بدست آمده است .

وي با تصريح اينكه فارس،‌ استان اول در تشكيل تعاوني‌ها محسوب مي‌شود، گفت: در سال 91 3 هزار و 644 تعاوني در استان فارس فعال بود و اين تعداد در سال 94 به 5 هزار و 724 و در سال 95 كه در نيمه آن قرار داريم به 5 هزار و 934 تعاوني رسيده است.

مختاري گفت: از ميان كل تعاوني‌هاي فعال در فارس، 48 درصد توليدي، 35 درصد خدماتي و 17 درصد توزيعي است كه اين تعاوني‌ها بدون در نظر گرفتن تعاوني سهام عدالت، 900 هزار نفر عضو دارد.

مدير كل تعاون استان فارس با تاکید بر اينكه تعاوني‌ها در اين استان 17 هزار نفر اشتغال ايجاد كرده‌اند، گفت: به مناسبت هفته تعاون، در بخش خدمات، صنعت و كشاورزي، 24 طرح با 114 ميليارد تومان اعتبار كه 40 ميليارد تومان آن از محل تسهيلات و منابع بانكي بوده است، افتتاح شد.

مختاري همچنين با بيان اينكه امسال استان فارس 2 تعاوني برتر در سطح ملي داشت كه يكي از اين تعاوني‌ها، اتحاديه تعاوني‌هاي صنايع دستي بود، از اجراي چندين برنامه ويژه در راستاي كمك به رشد بخش تعاوني در اين استان خبر داد كه تشكيل كميته رفع موانع توليد در بخش تعاون و كميته جذب و حمايت از سرمايه‌گذاري از جمله اين فعاليت‌ها بوده است.

مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان فارس همچنين با اشاره به رونمايي از سند راهبردي فرهنگ كار و تعاون در اين استان، گفت: اين سند حاصل تلاش فعالان اقتصادي و صاحب‌نظران دانشگاهي است كه در قالب 6 هدف، 18 استراتژي و 122 برنامه عملياتي، تهيه و تدوين شده است.

286 کلیک ها  چهارشنبه, 17 شهریور 1395 14:48
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا