نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی:
بهرام پارسایی
  • نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از بخش خصوصی روند توسعه را شتاب می بخشد.
حمایت از بخش خصوصی روند توسعه همه جانبه را شتاب می بخشد

بهرام پارسایی که ظهر امروزدرحاشیه بازدید نمایندگان مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی از شهرک بزرگ صنعتی شیراز سخن می گفت،حضور همزمان چهار نماینده مردم این شهر درمجلس شورای اسلامی را در شهرک صنعتی شیراز با هدف بررسی مشکلات این شهرک و سرمایه گذاران حاضر در آن، نشانه توجه و اهتمام وکلای مردم در بهارستان عنوان کرد و افزود:این برای اولین بار است که چهار نماینده مجلس به صورت همزمان در این شهرک حضور بهم می رسانند.

سخنگوی اصل نود مجلس شورای اسلامی بازدید از واحد های تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل این شهرک را با هدف بررسی مشکلات این واحدها و بازدید از واحدهای در حال فعالیت را با هدف ترغیب و تشویق و حمایت آنها برای تولید هدفمند و برنامه ریزی شده دانست و گفت:دغدغه نمایندگان مجلس احیاءصنعت استان و فعال شدن واحد های تولیدی تعطیل است.

پارسایی با بیان اینکه در این بازدیددر حضور مسئولان شهرک صنعتی شیراز و فعالان بخش خصوصی مشکلات موجود بررسی شد افزود:قرارشد آن دسته از مشکلاتی که با برنامه ریزی و استفاده از اعتبارات استانی قابل حل است در استان پیگیری و مرتفع گردد.

وی در خصوص آن دسته از مشکلاتی که می بایست برای حل آنها در سطح کلان برنامه ریزی کرد نیز گفت:این دسته از مشکلات از طریق رایزنی نمایندگان مجلس در شورای اسلامی با مجریان دولتی پیگیری خواهد شد.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر اینکه حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی روند توسعه همه جانبه را شتاب می بخشد افزود:به دست آوردن ابتکار عمل در حوزه تولید می تواند چشم انداز های اقتصاد مقاومتی را که مورد تاکید مقام معظم رهبری است محقق سازد.

پارسایی توجه به تولید داخلی و حل مشکل بخش خصوصی را گام بلندی در راستای استقلال کشور عنوان کرد و گفت: تا زمانی که صنایع صنعتی رشد نکنندقدم های بزرگ به سمت استقلال صنعتی برداشته نخواهد شد.

وی  در بخش دیگری از صحبت هایش به فضای ایجادشده پس از برجام اشاره کرد وبا ابراز امیدواری نسبت به بهبود فضای کسب و کار در کشور گفت:در پسابرجام هیات های مختلف تجاری و صنعتی برای همکاری با بخش صنعت و تجارت ایران ابراز علاقمندی کرده اند،اما باید با یک برنامه ریزی دقیق و بررسی جوانب کار از فضای ایجاد شده به نفع صنعت و سرمایه گذاران داخلی بهره برد.

پارسایی حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی را نیازمند رسیدن به یک باور عمومی در جامعه دانست و افزود:حمایت از تولید ملی و سرمایه گذار داخلی زمینه ساز رونق اقتصادی و مرتفع شدن یکی از دغدغه های اصلی جامعه امروز ما یعنی بیکاری نسل جوان است.

وی فاصله سه بخش دانشگاه ،صنعت و بازار را یکی از مشکلات موجود درحوزه تولید دانست و افزود:کم شدن فاصله این سه جزیره دور افتاده از یکدیگر و ورود شرکت های دانش بنیان به بخش صنعت می تواند ضمن بهره مند سازی این بخش به دانش روز زمینه بهره وری بیش از بیش این بخش را فراهم سازد.

435 کلیک ها  یکشنبه, 14 شهریور 1395 16:18
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا