استاندار فارس:

استاندار فارس:
محمد علی افشلنی
  • استاندار فارس در همایش حامیان دولت گفت: هر وقت اخلاق بر قدرت مسلط شود کشور در مسیر توسعه قرار می گیرد و این دولت تلاش می کند که قدرت بر اخلاق مسلط نشود .
دولت تلاش می کند که قدرت بر اخلاق مسلط نشود

سید محمد علی افشانی در مراسم همایش حامیان دولت که شامگاه امروز چهارشنبه  10 شهریور به همت انجمن اسلامی معلمان برگزار شده بودبا اشاره به بی برنامگی دولت قبل، گفت: دولت ها به دو دسته تقسیم می شوند، یکی دولت های دوره گرد، دستفروش و یا آتش نشان هستند که فاقد هر نوع استراتژی و برنامه ریزی هستند و هر روز موردی تصمیم می گیرند ودوست دارند در گردش باشند .

وی افزود : در اینگونه دولت ها هر روز اتفاقی غیر قابل پیش بینی مانند بالا کشیدن قیمت دلار یا سکه رخ می دهد  و دولت مدام مجبور است همچون یک آتش نشان تمام قدرت و توانش را صرف فرو نشانده این اتفاقات باشد.

استاندار فارس دومین دسته دولت ها را دولت های مستقر عنوان کرد و گفت: این دولت ها دارای استراتژی و برنامه و دور اندیشی هستند و به همین دلیل خیلی نگران فرریادهای این وآن چه در مخالفت و چه در موافقت نیستند.

نماینده عالی دولت در استان فارس تاکید کرد: اساسا دولت های مستقر به این می اندیشند که در نهایت مردمی که دولت را انتخاب کرده اند در آیند چه سرنوشتی را خواهند داشت .

افشانی با بیان اینکه، دولت روحانی دولت مستقر است، گفت: انتخاب فرد در انتخابات ،برای من در ا در فرع قرار داشت و چون به دولت مستقر اعتقاد داشتم تقویت نهاد انتخابات برایم با اهمیت تر بود.

استاندار فارس با انتقاد از مسئولین عالی رتبه ای که می گویند افتخارمان این است که جزء هیچ دسته و گروهی نیستم، تاکید کرد: این افتخار نیست که به سینه بکوبیم و بگوییم عضو هیچ حزبی نیستیم ،بلکه محافظه کاری و ترس است، آن ها می ترسند از اینکه در نهاد های مدنی شرکت داشته باشند .

وی با تاکید بر ضرورت وجود احزاب قدرتمند در کشور، افزود: اگر احزاب قدرتمند داشته باشیم دیگر در انتخابات از درگیری های قبیله ای و طایفه ای خبری نخواهد بود و این احزاب هستتند که با شناخت افراد را به مردم معرفی می کنند .

افشانی با بیان اینکه در فضای آرام انسان های متفکر رشد می کند، گفت: در فضای مطلاطم افراد قلدر و بی عقل رشد می کند و هر وقت اخلاق بر قدرت مسلط شود کشور در مسیر توسعه قرار می گیرد و دولت تلاش می کند که قدرت بر اخلاق مسلط نشود .

استاندار فارس با اشاره به دستاوردهای بزرگ اقتصادی دولت، گفت: برای اولین بار و بعد ازدولت دکتر مصدق تراز اقتصادی کشور مثبت شده و بعد از 63 سال رشدی به میزان 4 میلیارد دلار داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کار شکنی ها و شایعه پراکنی و سنگ اندازی هایی که از سوی مخالفان در مسیر دولت می شود، گفت: جامعه مسیر خود را باز یافته و و با قدرت به جلو می رود، مردم اگاهند و خوب می فهمند و در موقع لازم تصمیم درست را می گیرند و پاسخ را محکم تر می دهند.

نماینده عالی دولت با مقایسه سال 91 که قیمت نفت حدود 40 درصد سقوط کرد و به یک باره قیمت ارز از 900 تومان به 3500 تومان رسید با سال 93 که باز قیمت نفت به میزان 40 درصد سقوط کرد ولی قیمت ارز بالا نرفت، گفت: این است تفاوت دولت دوره گرد با دولت مستقر .

وی در پایان اشاره ای  هم به دنبال کردن طرح سد تنگ سرخ کرد و گفت:« از خانم دکتر ابتکار قول گرفته تا مشکل را برطرف کند زیرا در این طرح رودحانه خشک زنده می شود البته با حفظ و رعایت قوانین زیست محیطی .»

سرسبز کردن کوه های اطراف شیراز نیز از دیگر طرح هایی بود که استاندار فارس به آن اشاره کرد و افزود: از وزیر راه و شهر سازی در سفر اخیرش به فارس قول همکاری در زمینه های گفته شده را گرفته ایم .    

344 کلیک ها  پنج شنبه, 11 شهریور 1395 00:30
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا