استاندار فارس:

استاندار فارس:
سیدمحمدعلی افشانی
  • استاندار فارس با اشاره به ظرفیت های مختلف شهر شیراز گفت: آشنایی جوانان جهان با ظرفیت های تاریخی فرهنگی شیراز،باعث می شود تا این داشته های فرهنگی تاریخی مایه غرور جوانان جهان اسلام برای ساختن فردایی بهتر شود.
ظرفیت های تاریخی فرهنگی شیراز،مایه غرور جوانان جهان اسلام برای ساختن فردایی بهتر است

سیدمحمد علی افشانی که دردیداربا ديدار با مديركل مجمع جوانان سازمان كنفرانس اسلامي سخن می گفت، با بیان این که شیراز شهری جامع از جهات مختلف است، افزود: این شهر از لحاظ تاریخی در دو هزار و 500 سال قبل پایتخت بخشی از کل دنیا بوده است و از اینجا با حکمرانان خوبی که داشته است بر بخش قابل ملاحظه ای از جهان مدیریت می شده است.

وی با بيان اين كه كتيبه هاي بجا مانده در تخت جمشيد بخشي از اين كتيبه ها که به عنوان منشور حقوق بشر در سازمان ملل مطرح هستند كه بيانگر پذيرش حقوق انسان هاتوسط حکمرانان این سرزمین در 2500 سال پیش است  گفت:این کتیبه مهم تر از ساختمان تخت جمشيد هستند.

افشانی محتوای این کتیبه ها  بيان گر اين دانست كه شيراز به لحاظ تاريخي داراي گذشته اي مبتني بر رعايت حقوق انسان ها و پايه گذار جامعه بشري با پذيرش ايده ها و افكار مختلف است،این مسئله ای است که جهان توسعه یافته کنونی پس 2500 سال به دنبال آن است و کشورهای كشورهاي توسعه يافته به آن مي بالند.

وي با اشاره به اين كه بناي تخت جمشيد به لحاظ ساختمان سنگي يكي از شاهكارهاي مردم اين سرزمين در دو هزار و 500 سال قبل است، ادامه داد: علاوه بر ظاهر اين ساختمان، در زير آن كانال هايي سنگي طراحي شده است كه با محاسبات هيدروليكي دقيق، آب و فاضلاب كل اين شهر را منتقل مي كرده است.

استاندار فارس تخت جمشيد را تنها يكي از بناهاي شيراز خواند و با بيان اين كه شهرهاي اطراف شيراز هم بناهاي تاريخي عظيمي دارند، افزود: در شيراز آرامگاه حافظ و سعدي دو تن از بزرگ ترين شاعران جهان قرار دارد كه آثار آن ها به زبان هاي مختلف جهان ترجمه شده است و متفكران بزرگي مانند گوته خود را متاثر و پيرو آن ها مي دانند.

افشاني با بيان اين كه  شاهچراغ(ع) در شيراز به عنوان يكي از مهم ترين زيارتگاه هاي مذهبي كشور، سالانه ميليون ها زائر دارد، گفت: كل استان فارس داراي مناظر طبيعي فراواني است و شهر شيراز نيز داراي چشم اندازهاي خيلي خوبي است كه برنامه ريزي كرده ايم در سه سال آينده خيلي متفاوت و زيباتر از امروز باشد.

وي تاكيد كرد: همه حمايت خود را از تعيين شيراز به عنوان پايتخت جوانان جهان اسلام اعلام مي كنم.

استاندار فارس با بيان اين كه مديركل ورزش و جوانان استان از جمله مديران موفق استان هستند، ادامه داد: تنها در  چندمدت اخیر مسابقات جهاني دو ماراتن و مسابقات جهاني كشتي با موفقيت و امنيت كامل و بدون كوچك ترين حاشيه اي در شيراز برگزار شد.

افشاني با تاكيد بر اين كه براي ما مهم است كه جوانان به گذشته خود آشنا شوند، افزود: جوانان جهان اسلام وقتي ببينند كه اين همه آثار تاريخي، مذهبي و ادبي در يك شهر وجود دارد موجب غرور آن ها خواهد شد و متوجه اين نكته خواهند شد كه چه ظرفيت بالايي در جهان اسلام به ويژه اين شهر وجود دارد.

وي گفت: همه جوانان به ويژه جوانان جهان اسلام قطعا علاقه مند به آشنايي با گذشته درخشان خود هستند تا مبناي اعتماد به نفسشان براي ساختن آينده جهان اسلام شود.

وي با بيان اين كه انتظار داريم در يك قضاوت عادلانه يكي از سه شهر كانديداي پايتخت جوانان جهان اسلام براي اين مسئله تعيين شوند، تصريح كرد: با شناخت نسبي كه داريم معتقديم كمتر شهري وجود دارد كه بناي تاريخي عظيمي مانند تخت جمشيد و چنين شاعراني كه دو تن از آن ها جزء پنج شاعر اول پذيرفته شده سازمان ملل هستند و بناي مذهبي مانند شاهچراغ(ع) آن هم در يكي از بهترين مناطق به لحاظ مناظر زيباي طبيعي جمع شده باشد.

256 کلیک ها  چهارشنبه, 10 شهریور 1395 12:12
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا