سخنگوی فراکسیون امید مجلس با تبریک به مناسبت شروع فعالیت رسمی «راستین آنلاین»:

سخنگوی فراکسیون امید مجلس با تبریک به مناسبت شروع فعالیت رسمی «راستین آنلاین»:
بهرام پارسایی
  • سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تبریک به مناسبت شروع فعالیت رسمی «راستین آنلاین» گفت: رویش یک رسانه جدید امید دستیابی به توسعه ای پایدارتردر جامعه را نوید می دهد.
رویش یک رسانه جدید امید دستیابی به توسعه ای پایدارتردر جامعه را نوید می دهد

بهرام پارسایی حضور رسانه های توانمند و پرسشگر درجامعه را یکی از بارزترین نشانه های توسعه یافتگی در جوامع مختلف بشری دانست و گفت:امروز بر هیچ کس پوشیده نیست که رسانه ها بعنوان رکن چهارم توسعه و دموکراسی ، چه جایگاه مهمی در ارتقای فرهنگ ، دانش عمومی و آشنایی مردم با حقوق خود در جامعه دارند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری نسبت به ایفای نقشی  موثر توسط «راستین آنلاین» در روند توسعه کشورگفت:تجارب،تخصص و تعهد تیم اجرایی این رسانه نو پا این امیداری را ایجاد می کند که بتوانیم به آینده ای خوب برای این رسانه خوشبین باشیم.

پارسایی یکی از کارکردهای رسانه در جامعه را ایجاد امید بین آحاد مختلف جامعه عنوان کرد و گفت:ایجاد امید به معنای نادیده گرفتن نقاظ ضعف موجود درجامعه نیست.

وی با بیان اینکه رسانه ای می تواند در عین منتقد بودن بذرناامیدی و یاس در جامعه را منتشر نکند که منصف باشد ،افزود: تعهد ، تخصص و انصاف سه عنصر مهم برای داشتن رسانه ای منتقد وتاثیرگذار است.

سخنگوی کمیسیون اصل نودمجلس شورای اسلامی  افزود: اگر تخصص نباشد خبرنگارنمی تواند آنطور که لازم و شایسته است بنویسد و مخاطب را جذب ‌کند و اگر تعهدو انصاف درمیان نباشد، ممکن است به جای خدمت خیانت بروزکند.‌

وی حرمت قائل شدن برای قلم را یکی از ویژگی ها یک خبرنگارو رسانه ی متعهد و متخصص برشمرد و گفت:اگر قلمی استقلال خود را ازدست دادزمینه بروز افکارو اندیشه های نادرست در جامعه ایجاد می شود.

پارسایی در بخش دیگری از صحبت هایش با ابرازتاسف از اتفاق ناگواری که توسط یکی از نمایندگان مجلس دربرخوردبا یک خبرنگاررخ داده است گفت: فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن درگیری نماینده ارومیه با یکی ازاصحاب رسانه  در مجلس ضمن عذرخواهی از جامعه خبری خواستار پیگیری این موضوع از سوی رئیس و هیات رئیسه مجلس شده است.

پارسایی با بیان اینکه ما در کشوری زندگی می کنیم که وجود امنیت در آن موجب افتخار ماست افزود:هیچ کس نمی تواند منکر این موضوع شود که رسانه های ما نقش بسزایی در ایجاد این امنیت را بر عهده دارند.

وی با انتقاد شدید از برهم زدن امنیت یک خبرنگارآن هم در خانه ملت افزود: فراکسیون امید ضمن محکوم کردن  درگیری نماینده ارومیه با یک خبرنگارمعتقد است، اینکه یک نماینده به راحتی به شرافت و ناموس جمعی از هم‌وطنان بی‌حرمتی کند و تنها یک قوم و منطقه را مدافع حیثیت ملت بداند، هتک حرمت و دامن زدن به قومیت گرایی و تفرقه است و به انسجام ملی لطمه می‌زند.

پارسایی خبرنگاران چشم بیدار و گوش شنوا و زبان گویای مردم دانست و افزود: امروز در رسانه ها بیش از گذشته نیازمند وحدت و همدلی هستیم.

وی درپایان از رسانه ها خواست تا با چرخش آگاهانه قلم و به تصویرکشیدن زوایای پنهان جامعه ضمن رعایت وحدت و اتحاد ملی ،موجب روشنگری وآگاهی مردم و نخبگان می شوند .

337 کلیک ها  سه شنبه, 09 شهریور 1395 08:50
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا